Home  /  Style  /  Jeden produkt pro trendy sváteční účes

Jeden produkt pro trendy sváteční účes

Málo úsilí, ale maximální efekt: elegantní wet look je nejjednodušším účesem nejen na Vánoce.
25.12.2022
Text: Josef Šlaich
Foto: Getty Images

O Vánocích si můžete pohrát nejen se svým outfitem. Ať už na sobě budete mít oblek šitý na míru, kašmírový kardigan, nebo jen jednoduché bílé tričko s tmavým denimem, upravený účes je posune na vyšší úroveň. Příkladem může být wet look, který gentlemani nosí na významné gala večery a promenádu po červeném koberci. Na Vánoce si ho navíc zvládnete vytvořit i sami bez pomoci kadeřníka. Ukážeme vám, jak na to.

Kouzlo tohoto účesu spočívá nejen v tom, že se velmi snadno upravuje, ale také v tom, že ho můžete nosit téměř s jakoukoliv strukturou vlasů: od nepoddajných přes jemné až po ty kudrnaté. Jedinou podmínkou jsou trochu delší vlasy. To, jestli si uděláte pěšinku, nebo vlasy zčesáte dozadu je jen na vás.

Komu tento elegantní styling sekne?

Mohli byste si ušetřit práci s odpovědí na tuto otázku, ale v zájmu přidané hodnoty na ni chceme odpovědět: každému. Zejména proto, že se ho na konci dne můžete jednoduše zbavit tím, že skočíte pod sprchu a gel z vlasů vymyjete. Na moodboardu máme fotku celebrit, jako je Harry Styles, Antoni Porowski, Daniel Craig, Jake Gyllenhaal nebo Lucky Blue Smith.

Jak na to: Gelový sex-appeal

Nejprve si vlasy umyjte šamponem a kondicionérem, abyste je později mohli snadno rozčesat. Poté vlasy lehce osušte ručníkem a pomocí hřebenu je buď rozdělte a sčešte do požadovaného looku, nebo je celé sčešte dozadu. U delších vlasů je efektivnější aplikace pomocí velkého kartáče nebo štětce. Gel se tak lépe rozprostře po vlasovém vláknu. Pokud chcete docílit mokrého efektu, nanášejte ho vždy do vlhkých vlasů. Ujistěte se, že je gel rovnoměrně rozprostřen po celých vlasech. Malá rada na závěr: Kvalitní gel na vlasy poznáte i podle toho, že se nedrolí, nevysušuje a snadno se z vlasů vymývá. 

Výběr těch nejlepších stylingových gelů podle beauty redakce Esquire Czech najdete v galerii.

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best