Home  /  Style  /  JFK Jr.: Nepravděpodobný módní idol

JFK Jr.: Nepravděpodobný módní idol

Syn Johna F. Kennedyho a Jackie Onassis, který se narodil do nejslavnější americké politické dynastie a byl prvním dítětem, které žilo v Bílém domě od roku 1893, prožil život pod drobnohledem. Každý okamžik jeho života byl zdokumentován, díky čemuž jsme i dnes svědky jeho nezaměnitelného stylu, který dotvářel estetiku módy 90. let.
21.08.2022
Text: Jakub Pástor
Foto: Getty Images

Stejně jako jeho otec měl i John F. Kennedy Jr. styl, šarm a záviděníhodný vzhled. Od dětství byl dobře oblečený a jeho fotografie se po celý jeho život objevovaly v tisku: když se v den svých třetích narozenin loučil se svým zabitým otcem, byl oblečen do modrého kabátu a krátkých kalhot (což se stalo jedním z nejpamátnějších snímků 60. let); když vyšel z tajné svatby ruku v ruce se svou nevěstou Carolyn Bessette-Kennedyovou v oversized námořnickém obleku; když se během cesty do kanceláře objevil na kole v elegantním obleku a batohem na zádech.  

JFK Jr., atletický a často fotografovaný bez trička, byl v roce 1988 magazínem People označen za nejvíc sexy žijícího muže a poté, co v době studia práv dvakrát neuspěl u newyorských advokátních zkoušek, byl zase označen za „fešáka, který propadl“. Co se týče jeho osobního stylu, nebyl tento dědic příliš oceňovaný. „Pokaždé, když si potřeboval vzít oblek šitý na míru, vypadal jako Superman a jeho oblečení se k sobě vůbec nehodilo, nesedělo mu. Vždycky nosil oblečení, které vypadalo, že je mu tak o dvě čísla větší. Byl to flákač, kterému nezáleželo na tom, jak vypadá,“ napsal o JFK Jr. blízký přítel Steven M. Gillon a dodal, že tento přístup panoval i na Kennedyho alma mater, Brownově univerzitě. „Nejbohatší děti na Brownu jste vždycky poznali, protože to byly ty, které se oblékaly jako povaleči. Bylo to takové obrácené elitářství, jako když se ti z nás, kteří se snaží být slušní, vždycky snaží vypadat hezky, ale John věděl, že nemusí. Když měl na sobě oblečení, bylo nadměrně velké a vůbec k sobě neladilo.“ Je tedy ironií osudu, že se Kennedy v roce 1996 oženil s Carolyn Bessett – publicistkou módního návrháře Calvina Kleina.

Zatímco příznivci jeho otce doufali, že Kennedy půjde v jeho stopách a bude se ucházet o veřejnou funkci, on sám snil o kariéře na jevišti a účastnil se mnoha amatérských divadelních představení. Jeho matka však s tímto nápadem nesouhlasila, a tak se vyučil právníkem, než v roce 1995 založil měsíčník o politice a stylu George, na jehož obálce prvního čísla pózovala Cindy Crawford jako George Washington. Časopis zanikl o dva roky později.  

V roce 1999 se Kennedyho příběh náhle ukončil, když ve věku pouhých 38 let zahynul při leteckém neštěstí spolu se svou ženou Carolyn a švagrovou Lauren Bessette. Stejně jako jeho otec, dva strýcové, teta a dva bratranci před ním, i on přišel o život v nejlepších letech.   

Připomeňte si v galerii ikonický styl JFK Jr., se kterým by se neztratil ani dnes.

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best