Home  /  Style  /  Jsou tohle ty nejbláznivější Rolexky všech dob?

Jsou tohle ty nejbláznivější Rolexky všech dob?

Společnost Rolex představuje na veletrhu hodinek v Ženevě své novinky pro rok 2023 a překvapuje neobvykle hravým modelem Oyster Perpetual. Švýcarská luxusní značka není jediná, kdo udivuje barevnými ciferníky.
03.04.2023
Text: Josef Šlaich
Foto: Rolex

V módě v současnosti dobývají srdce módních fanoušků komiksové vzory a svět hodinek se také vybarvuje: na veletrhu Watches and Wonders v Ženevě představila společnost Rolex své novinky pro rok 2023. Zejména jeden model vyvolává senzaci.

Společnost Rolex přepisuje pravidla

Luxusní hodinky nejsou zrovna známé tím, že by vizuálně hodně riskovaly. Většina modelů Patek Philippe & Co. je klasická a nadčasová. Ani Rolex není v tomto odvětví považován za hravou značku. O to překvapivější je uvedení nového modelu Oyster Perpetual. Místo jednoduchých barev používá Rolex na tyrkysovém číselníku barevné tečky.

Barevné bublinky navazují na odstíny růžové, žluté, zelené, korálové, červené a tyrkysové, které Rolex zařadil do řady Oyster Perpetual již v roce 2020. Vzhled číselníku nového modelu připomíná díla Yayoi Kusamy. Japonská umělkyně na začátku roku navázala spolupráci se značkou Louis Vuitton a přidala barevné tečky k různým klasikám - na tyto kousky byl pořádný run. Nyní se do puntíkovaného vzhledu pouští i Rolex.

Svět hodinek objevuje svou hravou stránku

Rolex není jedinou významnou značkou hodinek, která pro rok 2023 představila pestré designy. Také švýcarský dům Carl F. Bucherer ukazuje hodinky Manero Tourbillon Double Peripheral v novém barevném vzhledu. Rámeček hodinek Manero Tourbillon Double Peripheral Paradise je osázen 40 drahými kameny v barvách duhy, včetně safírů a rubínů. Model je limitován na pouhých 18 kusů a stojí 3,5 milionu Kč.

Luxusní značka Patek Philippe se nedávno dostala na titulní stránky novin s nejdražšími hodinkami, které kdy byly prodány v aukci. Ženevský hodinář však zůstává v centru pozornosti světa luxusu také díky modré variantě modelu Nautilus Tiffany Blue, která byla uvedena na trh v prosinci 2021. Hodinky, jejichž počet je omezen na 170 kusů, se nyní prodávají za miliony a nosí je téměř výhradně superhvězdy jako Jay Z, Mark Wahlberg nebo návrhář Tommy Hilfiger.

I ti, kteří nemají zrovna po ruce několik několik milionů, si mohou na zápěstí pořídit nějakou barvu.

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best