Home  /  Style  /  Kdo je Henry Taylor, umělec, kterého Pharrell cituje ve své kolekci pro Louis Vuitton?

Kdo je Henry Taylor, umělec, kterého Pharrell cituje ve své kolekci pro Louis Vuitton?

Jeho portréty byly mikroskopicky vyšité na oblecích a džínách.
22.06.2023
Text: Josef Šlaich
Foto: Henry Taylor

V úterý večer na nejstarším pařížském mostě Pont Neuf představil umělec, skladatel, hudebník a návrhář Pharrell Williams svou první přehlídku pro Louis Vuitton Menswear v atmosféře plné celebrit a VIP osobností. Přehlídka byla skvělá ani ne tak pro schopnost kolekce zaujmout celé publikum, pro bohatost siluet, materiálů a šperků, ale pro detaily, které zdobily její textury. Jedním z nich byl odkaz, který Pharrell věnoval americkému umělci Henrymu Taylorovi, malíři a sochaři proslulému svými portréty, včera večer oživenými v mikrovýšivkách na oblecích Louis Vuitton střídajících se se slavným monogramem LV.

Henry Taylor se narodil v kalifornské Ventuře, ale vyrůstal ve městě Oxnard. Před studiem umění na California Institute of Arts vystudoval žurnalistiku a pracoval jako terapeut na psychiatrii, což se dodnes odráží v jeho malířské tvorbě. Jeho díla se vždy snaží dokumentovat zpravodajské události s tenkým závojem společenské kritiky, a to i při referování o světských událostech, ale přesto Taylorovy obrazy zobrazují černošskou komunitu v jasných barvách.

Taylorovy vybrané náměty sahají od jeho nejbližší rodiny po bezdomovce, od sportovců po servírky a od nemocničních pacientů - s nimiž se setkal, když pracoval v nemocnici v Camarillu - po celebrity. V souladu s pocity, které inspirovaly pánskou kolekci navrženou Pharrellem - láska, sounáležitost a uzdravení - vdechují Taylorova umělecká díla některým vzhledům přehlídky historickou hodnotu a obohacují na míru šité obleky a kalhoty, džínovinu a doplňky o originální a umělecké detaily. Stejně jako Taylorova díla zachycují tělesnost a podstatu lidského stavu biografickým a pravdivým způsobem, posloužila Pharrellova přehlídka jako obraz naší doby.

EsquireMAN

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best