Home  /  Style  /  Kolaborace Slam Jam x Umbro

Kolaborace Slam Jam x Umbro

Spolupráce Slam Jam x Umbro se pod názvem Penalty Culture se zamýšlí nad fotbalovým dědictvím obou značek.
18.02.2023
Text: Alex Mayer
Foto: Umbro

Umbro je jednou ze značek, která svými dresy a lifestylovým oblečením od 80. let minulého století definovala styl fotbalových ttibun v Anglii a na celém světě a stále má zvláštní místo v srdci každého fotbalového fanouška. A společně s milánským obchodem Slam Jam, který v roce 1989 založil Luca Benini, navrhli kolekci, která odráží fotbalové dědictví obou značek. Kolekce vydaná exkluzivně pro italský trh nese název "Penalty Culture" a potvrzuje skutečnost, že ne v každém zápase může dominovat sportovní duch.

Dres inspirovaný stylem anglického národního týmu v době sponzorství značky Umbro je v červené, krémové a černé barvě a na přední straně nese nápis "Penalty Culture", jakož i znak "P.C." a ochrannou známku značky. Stejný motiv byl použit i na bomberu s potiskem černobílé fotografie mladých fotbalistů, kteří se sešli, aby společně probrali taktiku, kterou najdete i na zadní straně jednoho z triček. Součástí kolekce jsou také klasické oblečení na stadion, trenčkot, svetry, šortky a pulovry a džíny s logem Umbro po celé délce nohavice.

Kolekci doplňují fotbalové šály s intarzovaným vzorem v zelené a bílé barvě se stejným motivem "Penalty Culture", zatímco šaškovské čepice vzdávají hold době, kdy fotbalová kultura nebyla v 80. a 90. letech tak přívětivá. Jedinečná spolupráce, vysvětluje Benini: "Jsme velmi rádi, že můžeme spolupracovat se společností Umbro. Máme možnost ponořit se do neuvěřitelného dědictví fotbalové kultury a oslavovat a rozvíjet dialog s našimi komunitami.

Spolupráce mezi společnostmi Slam Jam a Umbro je distribuována společností Slam Jam v obchodech a online od 16. února.

EsquireMAN

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best