Home  /  Style  /  Lamborghini Hurácan Sterrato

Lamborghini Hurácan Sterrato

Připoutejte se, prosím: Lamborghini Hurácan Sterrato s výkonem 610 koní si poradí se štěrkovými cestami i offroadovými terény.
09.12.2022
Text: Yvonne Dewerne
Foto: Lamborghini

Fámy se šíří už nějakou dobu a došlo k několika leakům. Nyní bylo Lamborghini Huracán Sterrato konečně oficiálně představeno - na veletrhu Art Basel v Miami Beach. Nemohlo být zvoleno vhodnější místo, protože Lamborghini 2023 je umělecké dílo na čtyřech kolech. Lambo je především sportovní vůz, který dokáže předjet kohokoli na silnici. Nikdy to však nebyl terénní vůz - až dosud.

Přesně tak, Lamborghini Huracán Sterrato je určeno pro jízdu v terénu. Je to tedy jen sportovnější verze Porsche 911 Dakar, které jsme před pár dny také představili v Esquire? Ne tak docela. I když načasování je téměř zarážející.

Lamborghini Huracán Sterrato jako terénní vůz

Špatnou zprávou je, že Lamborghini Huracán Sterrato bude za svůj považovat jen málo fanoušků Lamba. Produkce je omezena na 1499 kusů a výroba sportovního vozu bude zahájena v únoru 2023.

Širší, vyšší a robustnější: Lamborghini Huracán Sterrato

Lamborghini je známé tím, že sedí velmi nízko. U terénního vozu to není možné, aniž by vám to vyrazilo podlahovou konstrukci. Proto je tento sportovní vůz o dobrých 44 milimetrů vyšší než jeho menší bratr Huracán Evo. Huracán Sterrato je navíc o 34 milimetrů širší. To však neznamená, že je v kabině řidiče více místa, protože větší šířka vznikla díky dodatečným prvkům v podbězích kol. Hliníková ochrana zajišťuje, že přední část vozu neutrpí při terénních dobrodružstvích. Škrábance a poškození by se zde v žádném případě neměly objevit. Nápadně velké sání vzduchu zásobuje motor V10 čistým vzduchem. Prach a písek nemohou vozu ublížit ani zvenku, ani zevnitř.

Lamborghini je stále rychlé - i když ne tak rychle jako jeho předchůdci

Když ze supersportovního vozu uděláte auto pro každou trasu, musíte někde něco obětovat. V případě Lamborghini Huracán Sterrato to byla rychlost. Zatímco ostatní vozy této řady dosahují rychlosti přes 320 km/h, Sterrato zvládne "jen" 260 km/h a 610 koní. Pod kapotou se skrývá starý známý, který fanoušci Lamba již znají, a sice stejný motor V10 o objemu 5,2 litru jako v ostatních modelech této řady.

Velitelské centrum Lamborghini Huracán Sterrato neponechává nic náhodě

Pokud jde o interiér Lamborghini Huracán Sterrato, společnost samozřejmě nešetřila. Naopak došlo k četným aktualizacím funkcí a grafiky informačního a zábavního systému a přístrojové desky. Aktualizace byla nutná, aby bylo možné instalovat režim jízdy v rallye, systém LDVI (Lamborghini Dinamica Veicolo Integrata). Jen tak může sportovní vůz skutečně jezdit v otevřeném terénu. Nyní je na palubě digitální inklinometr se zobrazením náklonu a sklonu, kompas a zobrazení zeměpisných souřadnic. Kdo chce mít přehled o svém srdečním tepu a fyzické výkonnosti, může si s autem synchronizovat vlastní hodinky Apple Watch.

Lamborghini Huracán Sterrato: možnost personalizace

Ne snad, že by vám Lamborghini Huracán Sterrato nedalo dostatečně vyniknout. Pokud si však chcete tento sportovní terénní vůz ozvláštnit, můžete si vybrat z více než 350 barev karoserie a více než 60 odstínů interiéru. Lamborghini stále ještě tají cenu modelu Lamborghini Huracán Sterrato. Rozhodně to nebude žádná levná nabídka.

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best