Home  /  Style  /  Legendární Cartier Tank Française se vrací

Legendární Cartier Tank Française se vrací

Dobrá zpráva pro všechny fanoušky hodinek a Ramiho Maleka.
01.02.2023
Text: Josef Šlaich
Foto: Cartier

Cartier Tank je ikona. Svědek času, který obstojí ve zkoušce věčnosti. Šperk, který je víc než jen pouhý šperk. V roce 1917 je navrhl Louis Cartier a byly znovu a znovu opakovaně vydávány. V roce 1996 byl zahájen projekt Tank Française, který vzdává hold francouzskému přístupu k životu. V roce 2023 otevírá Cartier novou kapitolu kultovních hodinek. Tank Française slaví svůj návrat stylovou reprízou - a filmovou kampaní s Rami Malekem a Catherine Deneuve v hlavních rolích.

Cartier Tank Française slaví svůj návrat

Retromoderní oživení klasických hodinek Cartier je megatrendem posledních let - a zároveň připomínkou jeho vlastní historie. Tank je bezpochyby jednou z nejvýraznějších vlajkových lodí značky. V roce 1996 uvedla společnost Cartier na trh verzi na počest francouzského espritu: Tank Française. Měl zachytit avantgardního a tvůrčího ducha hlavního města Paříže a kouzlo francouzského způsobu života. Tank Française byly první hodinky této značky s kovovým náramkem. Nové, letošní vydání zůstalo do značné míry věrné svému vzoru. Změnilo se jen málo detailů, například výraznější zakřivení mřížek, satinované povrchy nebo sluneční ciferník. Tank Française má však stále své kouzlo.

Filmová kampaň s mezinárodními filmovými hvězdami

Opětovné uvedení hodinek Cartier Tank Française je nejen poctou vlastnímu dědictví, ale také kinematografii a její tvůrčí svobodě. Proto byl doprovodný film kampaně obsazen mezinárodními filmovými hvězdami. Režie se ujímá úspěšný vizionář Guy Ritchie. V hlavních rolích se představí Rami Malek a filmová diva Catherine Deneuve. Setkávají se v různých epochách na Pont Alexandre III v Paříži - setkání dvou ikon stylu mimo časovou kontinuitu. Skutečným hrdinou jsou však hodinky, které spojují levý a pravý břeh Seiny, tradici a modernitu, ducha doby a nadčasovost.

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best