Home  /  Style  /  Louis Vuitton otevře v Paříži svůj první hotel

Louis Vuitton otevře v Paříži svůj první hotel

Mateřská společnost LVMH Moët Hennessy Louis Vuitton v uplynulých 18 měsících radikálně proměnila čtvrť Pont Neuf, když zde otevřela zrekonstruovaný obchodní dům La Samaritaine, hotel Cheval Blanc a první pařížskou pobočku své italské cukrárny Cova.
18.11.2022
Text: Josef Šlaich
Foto: Louis Vuitton

V rozhovoru pro WWD předseda představenstva a generální ředitel francouzské luxusní značky odhalil plány na přeměnu firemních kanceláří Louis Vuitton v rozsáhlý komplex, jehož součástí bude první hotel Louis Vuitton na světě a největší obchod na světě. Přeměna bude zahrnovat vzdání se kanceláře s výhledem na historické centrum Paříže.

Prozradil také, že Bernard Arnault, předseda představenstva a generální ředitel největšího luxusního konglomerátu na světě, teprve připravuje plány na přilákání dalších kanceláří, obchodů, bytů, restaurací a kulturních aktivit do této oblasti. „Mým snem bylo vytvořit oživení původního pařížského obchodního centra,“ řekl Michael Burke. „Byla to vždy Bernardova vize a my jsme na půli cesty k ní. Bude trvat dalších 10 až 15 let, než se dostaneme tam, kde si myslíme, že to má být“. Plány odrážejí rostoucí tlak módních a luxusních značek na hotelnictví, protože spotřebitelé jsou ochotni platit stále více za zážitky. „To je to, co od nás naši zákazníci chtějí. Chtějí nepřetržitý vztah,“ řekl Burke. Otevření prostor pro veřejnost je naplánováno až na 12. prosince. V prostoru o rozloze 20 000 metrů čtverečních, který bude otevřen po dobu jednoho roku, bude umístěna výstava zdůrazňující spolupráci značky s umělci, obchod se suvenýry a kavárna a čokoládovna, kterou povede Maxime Frédéric, hlavní cukrář společnosti Cheval Blanc Paris.

Obchod se nachází v komerčních prostorách uvnitř budovy Vuitton, kde dříve sídlil obchod s nábytkem Conforama. Téměř sto let se v budově, nacházel obchodní dům La Belle Jardinière, který byl proslulý cenově dostupným oblečením. Spolu s obchodním domem La Samaritaine učinil z této oblasti v druhé polovině 19. století magnet pro nakupující. „Nakonec se největší obchod Vuitton bude s největší pravděpodobností nacházet tam, kde bude tato akce slavnostně zahájena,“ řekl Burke. Bude se na něm pracovat dalších deset let. „Na jeden rok je to výstavní prostor a příští rok uděláme něco jiného. A nakonec bude pravděpodobně většina této budovy o rozloze 400 000 čtverečních stop něčím jiným než kanceláří,“ dodal. Vedoucí pracovník sdělil, že LVMH se neobává, že by budoucí hotel Louis Vuitton kanibalizoval Cheval Blanc. „Bude to projekt s vlastní identitou, vlastním segmentem a vlastními službami: zcela odlišný zážitek“ - řekl - a dodal, že doufá v otevření hotelu do pěti let.

EsquireMAN

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best