Home  /  Style  /  Mají tenisky "Campus 00" od adidasu potenciál stát se další trendovou obuví?

Mají tenisky "Campus 00" od adidasu potenciál stát se další trendovou obuví?

Boty adidas Campus jsou skutečnou klasikou, pokud jde o streetové oblečení. Původně byla navržena pro basketbalové hřiště, ale brzy si ji oblíbily různé subkultury.
07.05.2023
Text: Philipp Köpp
Foto: adidas

Tenisky Samba od adidasu byly už dříve malým fenoménem: z bývalé sportovní obuvi se staly nejvyhledávanějšími teniskami celého roku, které byly vyprodané téměř v každém obchodě - a jsou dodnes. Něco velmi podobného by nyní mohlo čekat model Campus 00: stát se totiž trendovou teniskou letošního léta. A důvodů k tomu je spousta.

Campus 00: nové tenisky adidas

Model Campus 00 vlastně není úplně nový. Model je inspirovaný kultovní teniskou Campus 80 z 80. let, je však baculatější verzí svého předchůdce a jeho silueta připomíná retro skejťácké tenisky nošené v teenagerovských letech. V současné době je u adidasu k dispozici 10 různých barevných variant této módní boty. Za tenisku utratit 100 až 110 eur, což je v porovnání s jinými modely stále relativně lidská cena.

Trendová obuv: Proč by se Campus 00 mohly stát novými teniskami Samba

Skutečnost, že teniska je již téměř zcela vyprodaná, lze považovat za jasný signál, že se rýsuje nová trendy teniska. A rozhodujícím faktorem pro tento titul je samozřejmě také a především vzhled - a ten hovoří zcela jasně pro to, že brzy budeme všichni nosit Campus 00 a možná i zavrhneme Sambu. Zaprvé jsou to četné barevné variace, díky nimž se Campus 00 hodí téměř ke každému stylu každodenního nošení. A za druhé: široká silueta, díky níž se Campus 00 hodí také téměř ke každému typu kalhot. Baggy džíny, džíny s rovnými nohavicemi, chinos: k této módní obuvi se vždycky nějak hodí. Jen skinny džíny vypadají s ultra širokými teniskami směšně, ale ty tak působí i bez nich.

EsquireMAN

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best