Home  /  Style  /  Marcell a Trinity: perfektní spojení hudebníka a ikony

Marcell a Trinity: perfektní spojení hudebníka a ikony

Marcel Procházka alias Marcell a nová zimní silueta Dr. Martens Trinity jsou perfektní zimní kombinací. Tak sluchátka do uší, pusťte si Marcellovo nové album „Hovory domů“ a nalaďte se na zimu s Dr. Martens.
21.12.2022
komerční článek

Vydal jsi svoje debutový album. Jaký je to pocit? 

Pořád tomu tak trochu nemůžu uvěřit, že se to fakt povedlo a měl jsem šanci nahrát se svýma nejlepšíma kámošema, Ondrou Fiedlerem a Matyášem Vordou, desku v Londýně, kterou fakt miluju. Ve studio, kde před náma nahrávali The Rolling Stones nebo Liam Gallagher z Oasis. Co víc si přát!

Kam vlastně ve své hudební kariéře směřuješ, čeho bys chtěl dosáhnout? 

Hudbě se věnuju už dlouho, moje první deska přichází až teď. Sem za to ale rád, myslím, že nejtěžší je, a to asi nejenom v hudbě, najít sám sebe. A to se mi na tomhle albu povedlo. Snažili jsme se, aby bylo uvěřitelný a autentický, věřím, že pak si totiž může najít svoje posluchače. 

Plníš si sny? Jaký je teď tvůj největší? 

Můj velkej sen bylo právě tohle album, Hovory domů. A tím jak a s kým vznikalo, jsem si ho i splnil. Někomu to může znít jako klišé, debut člověk za život může ale jen jednou, a proto by si za ním měl stát.

Největší výzva, která tě v nejbližší době čeká? 

Mou největší výzvou bude teď mou hudbu dostat k posluchačům. A to opět přirozeným a nepodbízivým způsobem. Tím myslím jsou v mém případě koncerty a kapelu mám skvělou, takže moje velká výzva, ale něco na co taky moc těším, bude turné v únoru/březnu 2023.  

Máš nějaký svůj životní vzor? 

Nevyberu jednu konkrétní osobu, ale celej žánr/styl, a to hudební. Pro mě to vždycky byla a je brit pop/rocková scéna. Kapela jako Artic Monkeys, The Libertines, The Kooks, klidne ale i The Rolling Stones nebo z nováčků na scéně třeba Sam Fender. Jednak k nim zvhlíčím hudebně, všichni zmínění mají ale taky velkej vkus a estetický cítění. Krom toho taky spousta z nich sdílí hodnoty, se kterýma souzním a nejen v rámci hudbu mě tak v zásadním věku formovali.

Kdo nebo co tě baví v módě? 

Můj vzor v oblíkání je Londýn a londýnská móda. Díky mojí ženě, designérce Lindě, jsme tam 4 roky žili. Je to místo, kde člověk o inspiraci nemá nouzi. Navíc se tam kombinuje klasickej anglickej styl a pak naopak i nejnovější trendy. Ta různorodost mě právě baví.

Proč jsou Dr. Martens tvůj love brand?

Asi trošku navážu na předchozí otázku- nosil jsem je ještě před Londýnem, ale pak v Anglie sem v podstatě začal nosit “jenom” martenski. Asi to souvisí s hudbou, co poslouchám a o které jsem psal. Kapely, co jsem měl rád, jejich cool členové, kteří mě v módě taky inspiruj, je měli ve svém šatníku, takže jsem je chtěl mít taky. Navíc je to i společná věc, co se nám líbí  s mojí ženou Lindou, máme rádi speciální kolaborace, co Dr. Martens vymýšlí a i proto sem moc rád, že právě Linda mohla dělat design koncept a art piece do  pop-up storu v Praze, kde já jsem hrál koncert.

Trinity: Jasná volba na zimu

Po letech zkoušení a testování spatřuje světlo světa ultimátní zimní bota v podání Dr. Martens. Už 60 let vymýšlí Dr. Martens, kam až posunout vlastní ikonický vzhled se žlutým prošíváním, který zvěčnil už první model 1460. Bytelnost a variabilní styling, to jsou další charakteristiky, které si se značkou každý spojuje. Trinity ztělesňuje všechno zmíněné a co se zimní obuvi týče, kombinuje všechny technologie boje se zimou dohromady. Navíc jsou pohodlné a ideální pro celodenní nošení. 

Trinity jsou z Kaya Nubuck kůže, která překrývá prodyšnou DryWair voděodolnou membránu a drží spolu pevně díky žlutému prošívání. Teplo zajišťuje WarmWair – izolační flísová vrstva, která zachová teplo uvnitř boty. Lemuje ji jemná vycpávka v okolí kotníku, aby bylo nošení co nejkomfortnější. I podrážka je připravená na zimu díky GripWair protiskluzovému vláknu. Šněrování evokuje pohorky a dodává botám outdoorové vintage kouzlo.

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best