Home  /  Style  /  Mars na zápěstí

Mars na zápěstí

Hodinky NASA x Interstellar Red 3.721 mají kapsli, která obsahuje skutečný marťanský prach - a stojí méně než 500 eur.
05.10.2022
Text: Alex Mayer
Foto: Interstellar

Chcete-li se prosadit na trhu s hodinkami, musíte přijít s něčím, co upoutá pozornost potenciálních zákazníků. Belgická společnost Interstellar přišla s něčím výjimečným. Hodinky ve spolupráci s NASA, které nesou prach z Marsu.

Interstellar Red 3.721: hodinky ve spolupráci s NASA

V roce 2021 přistálo na Marsu vozítko Perseverance Rover. Malý robot se měl vydat hledat stopy dávného života na rudé planetě. Vozítko zpracovávalo a analyzovalo povrch Marsu pomocí vrtáků a dalších přístrojů a přenášelo snímky s vysokým rozlišením do ústředí NASA. Přestože nenašel život, je to milník, který chce Interstellar připomenout hodinkami RED 3.721, což je oficiální název hodinek.

Hodinky s marťanským prachem: Interstellar RED 3.721

Hodinky byly vyvinuty ve spolupráci se společností Col&MacArthur a NASA. Číselník tvoří 3D reliéfní model marťanské krajiny. Pozornost upoutá malé okénko na pozici 3 hodin. U ostatních hodinek se zde nachází datum, ale ne u hodinek Interstellar RED. Malé okénko ve skutečnosti obsahuje marťanský prach získaný z roztříštěného meteoritu nalezeného na Zemi. Na ciferníku jsou čísla od jedné do sedmi a mají nám připomínat „7 minut strachu“. Tak dlouho trvalo, než Perseverance vstoupila do marsovské atmosféry, upravila svou trajektorii, otevřela padák a přistála. Aby pouzdro neodvádělo pozornost od samotných hodinek, je hladké, elegantní a černé, což má evokovat nekonečnou černotu vesmíru. Budoucí majitel si může vybrat, zda budou hodinky vyrobeny z nerezové oceli nebo titanu.

Cesta vozidla Perseverance Rover zdokumentovaná na hodinkách

Hodinky Red 3.721 jsou vodotěsné (10 ATM) a dokumentují cestu vozítka Perseverance Rover ze Země na Mars. Na rámu hodinek je vyryto datum „18. února 2021“, tedy den, kdy se vozítko Perseverance Rover dotklo povrchu Marsu. Vozítko přistálo v 28 km širokém kráteru Jezero, jehož souřadnice jsou rovněž vyryty na rámu. Na zadní straně je vidět padák, na kterém robot přistál. K tomu je připojena kódovaná zpráva „Dare Mighty Things“.

Možnosti pro nové majitele

Hodinky RED 3.721 nabízejí dva různé strojky - automatický strojek Miyota 8215 (v pouzdře z nerezové oceli) a strojek Sellita SW200-1 (v titanovém pouzdře). Milovníci hodinek si mohou vybrat mezi koženým řemínkem a kovovým náramkovým tahem.

Kousek vesmírné historie za nízkou cenu

Společnost Interstellar se rozhodla pro odlišný způsob distribuce svých hodinek. Hodinky NASA x INTERSTELLAR - RED 3.721 na Kickstarteru jsou během crowdfundingové kampaně k dispozici za nízkou cenu pouhých 389 dolarů. To je nízká cena za kvalitu a za to, že na zápěstí budete nosit kus vesmírné historie. Na projekt RED 3.721 již bylo vybráno více než 750 000 eur. Hodinky budou dodány v listopadu 2022 a bude na ně poskytována dvouletá záruka.

EsquireMAN

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best