Home  /  Style  /  Mercedes-Maybach představuje luxusní elektrické SUV se závodním vzhledem

Mercedes-Maybach představuje luxusní elektrické SUV se závodním vzhledem

První plně elektrický Maybach spatřil světlo světa. Mercedes-Maybach podle očekávání nešetřil na výbavě a kombinuje monumentální pohon s maximálním luxusem. Faktem ale také je, že nebude levný.
18.04.2023
Text: Alex Mayer
Foto: Maybach

Zda extrémně luxusní SUV s rozvorem 3,2 metru ještě dokonale splňuje cíl ekologické změny v dopravě, se teprve uvidí. Faktem je, že SUV Mercedes-Maybach EQS 680 ukazuje, jak neuvěřitelně luxusní může být elektrická mobilita. Poté, co Mercedes již poskytl mimořádně dekadentní dopravní prostředek s modelem EQS, následuje nyní první elektromobil značky Maybach.

Výkon jako AMG, pohodlí jako v luxusní posteli

Aby si nikdo nestěžoval, že by snad vůz neměl dostatek výkonu, vybavil Mercedes-Maybach vůz pohonem, který jde do přímé konkurence svým kolegům z AMG: výkon 658 koní (484 kilowattů), točivý moment 950 newtonmetrů a zrychlení z 0 na 100 km/h za neuvěřitelných 4,4 sekundy nenechávají téměř nic náhodě. Na druhou stranu je maximální rychlost omezena na 210 kilometrů za hodinu a Mercedes-Maybach předběžně udává maximální dojezd 600 kilometrů. Nabíjení probíhá při maximálním výkonu 200 kilowattů.

U Maybachu jsou to ovšem všechno spíše vedlejší věci, protože tady jde především o to, jak se cítíte pohodlně. Při samotné jízdě vás vůz rozmazluje 1,41 metru širokým displejem v kokpitu a opulentními sedadly, která spolu s dostatkem prostoru zajišťují, že by dlouhé cesty neměly být problémem. To ovšem za předpokladu, že chcete řídit sami.

SUV Mercedes-Maybach EQS 680 je nejvýkonnějším vozem v modelové řadě: výkon 658 koní a točivý moment 950 newtonmetrů se vyrovná vozům z rodiny AMG. Mercedes-Maybach předběžně uvádí dojezd 600 kilometrů. Stejnosměrný nabíjecí výkon činí maximálně 200 kilowattů. Při rychlosti 210 kilometrů za hodinu se vozidlo automaticky zablokuje.

Dáte si sklenku šampaňského?

Pokud se chcete nechat vozit a raději sedíte vzadu, můžete se posadit do tzv. salónku. Zde najdete křesla, která v závislosti na zvolené výbavě nabízejí různé masážní funkce. Ve spojení s 11,6palcovým displejem a držáky na skleničky, pardon, číše na šampaňské, by zde mělo chybět jen velmi málo. To vše samozřejmě předpokládá odpovídající obsah peněženky a volbu některých drahých příplatkových balíčků.

Zvenčí vůz nezapomíná na všech myslitelných místech upozorňovat, že se jedná o Maybach. Firemní loga najdeme v téměř přehnaném počtu po celém voze a exkluzivní dvoubarevné lakování je vyhrazeno také luxusnímu SUV.

Ve světě luxusu se často říká, že když si musíte zeptat na cenu, nemůžete si ji dovolit. Dříve nebo později se však podrobnosti o ní dozvíme - jen zatím se Mercedes-Maybach drží pěkně potichu. Předpokládáme, že základní verze vozu prolomí hranici 200 000 eur, protože Mercedes-AMG EQS 53 4Matic+ se s příslušnou výbavou na tuto cenovou hranici dostane bez problémů - a Maybach je ultimativní vrchol.

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best