Home  /  Style  /  Mercedes ruší oblíbené modely - nahrazuje je CLE

Mercedes ruší oblíbené modely - nahrazuje je CLE

Mercedes letos představí model CLE. Ve verzi kupé a příští rok jako kabriolet nahradí dvoudveřové varianty tříd C a E.
05.08.2023
Text: Alex Mayer
Foto: Mercedes

Mercedes pravděpodobně uvede model CLE na trh koncem roku 2023 jako nástupce kupé variant tříd C a E. Elegantní dvoudveřový model bude dlouhý 4,85 m, tedy o dobrých deset centimetrů kratší než nová třída E, ale o fous delší než současné E-Coupé a o celých 16 cm delší než současná třída C Coupé. V porovnání s posledně jmenovaným modelem nabízí CLE Coupé údajně více místa pro cestující a díky zavazadlovému prostoru o objemu 420 litrů také pro zavazadla.

Se čtyřmi nebo šesti válci

Co mnohé potěší: Na rozdíl od třídy C, která je výhradně čtyřválcová, bude CLE k dispozici i se šestiválcovými motory. Zpočátku budou k dispozici čtyři motory s mild-hybridní technologií a e-boostem o výkonu 23 koní. Nejslabší verzí je dvoulitrový vznětový čtyřválec 220d, který mobilizuje 145 kW/197 k, což umožňuje sprint za 7,5 s a maximální rychlost 238 km/h. CLE 200 se zážehovým dvoulitrem a výkonem 150 kW/204 k může být na přání kombinován s pohonem všech kol.

Pro výkonnější verze CLE 300 (190 kW/258 k) a CLE 450 (280 kW/381 k) je 4Matic povinný. Vrcholná verze 450 s třílitrovým šestiválcem zvládne sprint na 100 km/h za 4,4 s a je omezena na 250 km/h. Všechny pohonné jednotky jsou kombinovány s 9stupňovou automatickou převodovkou. Na přání je k dispozici tvrdší sportovní odpružení (AMG Line) s přímým sportovním řízením. Ti, kteří se rozhodnou pro paket Technology, získají adaptivní odpružení s řízením zadní nápravy. To poskytuje větší mrštnost v zatáčkách a menší poloměr otáčení.

V interiéru nabízí CLE současný styl továrního domu. Standardem je 12,3 palcový přístrojový displej a 11,9 palcový vertikální dotykový displej s nejnovější verzí infotainmentu MBUX. Ti, kteří investují do prostorového 3D systému Burmester, si mohou v CLE vychutnat také Dolby Atmos. Mercedes zatím neuvádí žádné podrobnosti o přesném datu uvedení na trh ani cenách.

Brzy také jako kabriolet

S představením nového CLE Coupé zveřejnil Mercedes také fotografie CLE Cabriolet. Technicky bude tento čtyřmístný vůz do značné míry shodný s kupé, přičemž mezi jeho speciální prvky bude patřit měkká střecha z vícevrstvé tkaniny, která se po stisknutí tlačítka zcela automaticky schová do schránky za zadními sedadly. Kvůli měkkému střešnímu boxu nabídne kabriolet menší zavazadlový prostor než kupé o objemu 420 litrů, podrobnosti však výrobce zatím neuvádí. Na trhu by se měl objevit v roce 2024, ceny zatím nejsou známy.

EsquireMAN

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best