Home  /  Style  /  Mexiko 66 od Onitsuka Tiger

Mexiko 66 od Onitsuka Tiger

Novinky ze světa tenisek: Model Onitsuka Tiger „Mexico 66“ by se mohl stát nástupcem adidas Samba.
16.11.2022
Text: Philipp Köpp
Foto: zalando.de

Kolem tenisek Samba od adidasu je už asi půl roku velký rozruch. Podle TikToku by však tento zájem mohl brzy skončit. Protože další tenisky čekají na svůj velký návrat už desítky let: Mexico 66 by Onitsuka Tiger. A proč není korunovace nové trendy tenisky tak nepravděpodobná, si můžete přečíst zde.

Onitsuka Tiger: značka, která umí víc než být pouhým nástupcem tenisek adidas Samba


Onitsuka Tiger něco znamená především pro fanoušky tenisek, ale většina lidí je stále poněkud neznalá. Proto malý exkurz do historie: Kihachiro Onitsuka založil značku v Japonsku po druhé světové válce. Na jedné straně si všiml, že americké sporty jsou v Japonsku stále populárnější, a na druhé straně byl přesvědčen, že sport dokáže hodně věcí změnit. Navrhl proto sportovní obuv. Trvalo to přibližně do roku 1968, než se na trh dostala Onitsuka Tiger Mexico 66, která by nyní v oblibě mohla nahradit adidas Samba. Každý, kdo si tenisky prohlédl zblízka, rozpozná jistou podobnost se značkou Asics - a není to tak úplně náhoda. Onitsuka totiž spolu s výrobcem sportovního oblečení GTO založil v 70. letech značku Asics, která se specializuje především na sportovní módu. Dnes je značka známá především díky svým teniskám. Podnikatel tak nějak bezděčně a nevyhnutelně nakonec zůstal věrný své základní myšlence.

Kdybychom se řídili TikTokem, tak tenisky Onitsuka Tiger brzy nahradí boty adidas Samba


Na TikToku v současné době koluje několik videí, která předpovídají, že tenisky adidas Samba, které jsou pravidelně vyprodané v obvyklých velikostech, zejména v bílé barvě, už mají svůj rozkvět za sebou a budou muset uvolnit místo novému modelu: Mexico 66 by Onitsuka Tiger. Vizuálně jsou si obě tenisky podobné, protože se jedná o jednoduché retro tenisky, které se hodí téměř ke každému oblečení. Úzké siluety, žádné přehnané barvy a především skvělé pohodlí - to je to, co dělá adidas Samba i Onitsuka Tiger Mexico 66 tak výjimečnými. Kdo nakonec vyhraje závod o nejoblíbenější trendy tenisky, se teprve uvidí. Ale musíte si vůbec vybírat? V životě stejně potřebujete víc než jeden pár tenisek.

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best