Home  /  Style  /  Návrat legendárního auta z filmu Návrat do budoucnosti

Návrat legendárního auta z filmu Návrat do budoucnosti

Poté, co DeLorean na jaře oznámil návrat kultovního modelu DMC-12, představuje nyní další společnost druhou moderní reedici filmového vozu.
16.11.2022
Text: Alex Mayer
Foto: DNG Motors

DeLorean DMC-12 - toto auto zná každý. Ikonický model gullwing z nelakované nerezové oceli se dočkal zvěčnění ve filmové trilogii Návrat do budoucnosti. Od velkolepého bankrotu společnosti v 80. letech, včetně zatčení jejího zakladatele Johna DeLoreana, zmizel tento malý americký výrobce z trhu a několik málo dochovaných vozů DMC-12 se nyní nachází v garážích sběratelů.

Pak se náhle objeví nová známka života: V červnu oznámila společnost DeLorean Motor Company svůj velký návrat. S elektrickým gullwingem nazvaným Alpha 5 chce ikonická značka skutečně najít cestu zpět do budoucnosti - vyrobena má být alespoň limitovaná edice 88 kusů a v plánu je ještě více modelů.

A nyní další společností DNG ohlašuje návrat DeLoreanu. Co je ale zcela šílené: DNG je zkratka pro DeLorean Next Generation a založila ji Kat DeLorean - dcera designéra a zakladatele značky Johna DeLoreana, který zemřel v roce 2005. Model JZD, z něhož je zatím k dispozici jen několik fotografií, má být tedy další reinterpretací legendárního modelu DMC-12 - a navzdory moderním designovým prvkům, jako jsou souvislé světelné pásy vpředu a vzadu, má vizuálně mnohem blíže k originálu než DMC Alpha 5.


Co se týče technologie plochého gullwingu, je zatím známo pouze to, že počítá s plně elektrickým pohonem. DNG také prostřednictvím Instagramu oznámila, že model bude představen 13. září 2023. A společnost již uvedla místo plánované výroby modelu JZD: je jím Detroit, město, kde kdysi John DeLorean zahájil svou velkou kariéru, která nakonec skončila téměř filmovým zatčením.

EsquireMAN

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best