Home  /  Style  /  Nejdražší nemovitost na světě je na prodej

Nejdražší nemovitost na světě je na prodej

"The Holme" je na prodej. Za neuvěřitelnou cenu 280 milionů eur (asi 7 miliard korun) mohou zájemci tuto londýnskou nemovitost označit za svou.
25.03.2023
Text: Alex Mayer
Foto: Getty Images

Je mu 205 let a má hodnotu neuvěřitelných 7 miliard korun: Sídlo "The Holme" v Londýně překonává všechny rekordy. Pokud nemovitost najde kupce, bude to nejdražší budova, která kdy byla v Anglii prodána.

Podle luxusního časopisu Robb Report je to dokonce nejdražší dům na světě, který je v současnosti na prodej. Nemovitosti se také říká "Bílý dům v Regent's Parku", protože se podobá Bílému domu ve Washingtonu.

Nejen velikost a poloha nemovitosti nedaleko centra Londýna prý ospravedlňují tuto rekordní cenu. Sídlo má mimo jiné 40 ložnic, osm garáží pro honosný vozový park, tenisový kurt a knihovnu.

Sídlo ve vlastnictví Saúdů

Podle zpráv médií je majitelem "The Holme" saúdský princ Abdullah Bin Halid Al Saud a jeho rodina. Svou zemi zastupuje při OSN ve Vídni a je velvyslancem v Rakousku. Na co potřebuje peníze z prodeje, není známo.

Dosud nejdražším domem na světě, který se objevil na trhu, byl loni v září třípatrový penthouse v Central Park Tower v New Yorku. Tehdejší cena: 247 milionů eur.

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best