Home  /  Style  /  New Balance 9060

New Balance 9060

Návrat roku 2000 s novými botami New Balance 9060, silueta, která kombinuje technické inovace s nekompromisní estetikou.
30.12.2022
Text: Alex Mayer
Foto: NB

Když ještě plynula léta, kdy kultuře dominovaly Paris Hilton a seriál The O.C., kdy v televizi běžela Lizzie McGuire a Lindsay Lohan byla na vrcholu slávy s filmem Mean Girls, svět tenisek žil stranou, daleko od světel reflektorů a přehlídkových mol.

Jestliže v dalekém Japonsku první průkopníci streetwearu vytvářeli kult určitých ikonických značek a siluet, ve zbytku světa kultura tenisek neexistovala v takové podobě jako dnes. Snad nejzřetelnější přechod z jedné éry do druhé dokládá New Balance: značka, která byla vždy spojována s tím, co bychom dnes nazvali výkonem, ale která postupem času, poté co se stala klasikou, prošla metamorfózou, která ji posunula do sféry módy. Dnes se boty New Balance, zejména siluety 990 a 860 (druhá jmenovaná se mimo jiné stala na začátku roku 2000 nesmírně populární jako běžecká teniska). Částečně díky prestižním spolupracím a přítomnosti Teddyho Santise se staly symbolem normcoru - onoho trendu zrozeného podle fenoménu barevného streetwearu, který hledal stabilnější a jistější estetiku v teniskách obvykle spojovaných s americkými tatíky, kteří hodlají sekat trávník nebo sportovat.

Právě jako poctu těmto siluetám a na znamení nového směřování koncipovala značka New Balance novou siluetu, která spojuje iniciály jejích dvou nejslavnějších modelů: New Balance 9060.

Znakem, který na nové siluetě rozhodně převládá, je značka. Ono "N", které je převzato ze siluety 860, se objevuje větší a vyražené, našité na semišovém a síťovaném svršku, který nejenže připomíná sportovní retro modely, ale má hmatovou kvalitu, jakousi měkkost zaručenou kompozičními prvky, které okamžitě evokují novou roli New Balance jako tvůrce funkčních tenisek i pro tu nejnáročnější klientelu.

Když však půjdeme pod povrch, vynoří se skvělé technologické prvky, které z nové 9060 dělají toho nejlepšího společníka pro každou příležitost. Od strukturovanější mezipodešve až po systém motion-control CR na patě, který pochází přímo z modelu 990 a který odkazuje na velmi dlouhé tradice, jež New Balance po léta pěstuje na poli výkonnostního oblečení. Design nové tenisky doplňuje řez na patě, emblém na jazyku a polygonální, kosočtvercová hrubá podrážka, které spolu vytvářejí masivní, výrazný tvar.

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best