Home  /  Style  /  Nový elektromobil Mercedes Benz je tady: Maybach EQS slaví v dubnu premiéru

Nový elektromobil Mercedes Benz je tady: Maybach EQS slaví v dubnu premiéru

Merces Benz přetváří i další své modely na elektromobily, přičemž Maybach EQS si zachovává své typické tvary.
14.03.2023
Text: Yvonne Dewerne
Foto: Mercedes Benz

Mercedes Benz pokračuje v elektrifikaci svých modelů tříd G, S a Maybach. Již loni v červenci byl prezentována fotografie nového elektromobilu a nyní je tu konečně Maybach EQS v celé své kráse. Elektrické SUV oslaví světovou premiéru v dubnu 2023 na autosalonu v Šanghaji. První pohled na model se nám však naskýtá již nyní. Tentokrát přišlo oddělení Maybach značky Mercedes-Benz s něčím velkým. A to doslova, protože EQS vypadá opravdu giganticky.

Představení prvního plně elektrického SUV Maybach: Maybach EQS

Koncepční vůz je okamžitě rozpoznatelný jako člen rodiny Mercedes-Maybach a Mercedes-EQ a představuje předobraz prvního plně elektrického SUV v luxusním segmentu.

Maybach EQS: Od koncepční studie ke světové premiéře

Na veletrhu IAA 2021 v Mnichově byla představena koncepční studie Maybach EQS a krátce nato bylo možné na sociálních sítích objevit fotografie prototypu. A tak je konečně tady a má všechny identifikační znaky typické pro Maybach, které si dokážete představit. Za prvé je to dvoubarevný lak (nahoře černá Obsidian Black, dole červená metalíza Zircon Red). Barevné odstíny jsou od sebe odděleny jemným chromovaným proužkem. Do tohoto stylu by měla být oděna i sériová verze. Design rozpoznají i příznivci modelů Maybach. Karoserie SUV se vyznačuje plynulým a nepřerušovaným přechodem. Ten, kdo vůz řídí, má sebevědomí a chce, aby se lidé na silnici otáčeli. Koneckonců chromovaný lem kolem bočních oken a výrazné, černě lemované podběhy kol jsou docela nápadné. Mercedes-Maybach je samozřejmě také uvnitř napěchován všemi speciálními prvky, které byste od značky Maybach očekávali.

Samotné SUV EQS se zdá být docela velkým obrem s relativně krátkou přídí a zadním spoilerem v horní části zadního okna. Vpředu vidíme mimo jiné černý panel, který pokrývá téměř celou šířku přední části. Celý jej zdobí svislé chromované pruhy s 3D efektem. Nápadné je také LED osvětlení, které je tvořeno různými malými segmenty a obsahuje dokonce logo Maybach. Chromované lišty vidíme také v zadním nárazníku. Způsob, jakým Mercedes opticky spojil okno zadních dveří s třetím bočním oknem, využívá zajímavý designový trik. S délkou 5,47 m je Maybach o 18 cm delší než verze Mercedesu třídy S s dlouhým rozvorem.

Mercedes Maybach EQS: Komfort a luxus zvenčí i zevnitř

Mercedes Maybach není značka jako každá jiná. Budoucí řidiči očekávají komfort a luxus ve všech detailech - tedy i u modelu EQS. Dveře elektrického SUV se otevřou automaticky, jakmile se k nim řidič přiblíží. Zapuštěné kliky se hladce vysouvají. Tento Maybach EQS je vybaven obrazovkou MBUX Hyperscreen, která se táhne přes celou šířku interiéru. Skládá se ze tří displejů, z nichž jeden slouží výhradně spolujezdci. Mercedes-Benz plánuje pro EQS dojezd podle WLTP přibližně 600 kilometrů. Další technické údaje značka neprozrazuje, takže rozměry tohoto zdánlivého kolosu si také musíme domyslet.

EsquireMAN

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best