Home  /  Style  /  Nový Smart je téměř stejně dlouhý jako Mercedes GLA

Nový Smart je téměř stejně dlouhý jako Mercedes GLA

Smart je ještě větší: SUV kupé Smart #3 bývalé značky malých vozů je o 13 cm delší než jeho předchůdce Smart #1.
24.05.2023
Text: Alex Mayer
Foto: Smart

Smart, bývalá značka malých vozů se švýcarskými kořeny, nyní představila svůj druhý nový model, kterým je crossover kupé s názvem #3. Sportovní odnož konvenčněji stylizovaného modelu #1 oslavila světovou premiéru na veletrhu v Šanghaji. Evropská premiéra bude následovat na podzim na IAA v Mnichově.

"Naším cílem vždy bylo uspokojovat rozmanité a měnící se potřeby v oblasti mobility," říká Dirk Adelmann, vedoucí divize Smart Europe. "Proto bude Smart i nadále rozšiřovat svou produktovou řadu a nabízet tak rozmanité vozy, které optimálně vyhovují různým skupinám zákazníků a životním stylům." Model #3 navrhl spoluvlastník Mercedes, technologie pochází od čínského partnera ve společném podniku Geely.

Číslo 3 je SUV s karoserií hatchback - tato vysoko posazená vozidla s linií střechy připomínající kupé jsou v současnosti velmi populární. S délkou 4,40 m je asi o 13 cm delší než jeho krabicový modelový bratr. Nižší výška a svalnatější, širší boky zajišťují sportovnější proporce, a tím i poměrně výrazné vizuální odlišení. Uvnitř se nový model od prvního nového Smartu liší mimo jiné kulatými ventilačními tryskami.

Stejně jako jednička bude Smart 3 pravděpodobně nabízet novou verzi kupé s čistě elektrickým pohonem zadních kol nebo s pohonem všech kol s výkonovým rozsahem od 200 kW/272 k do 315 kW/428 k. Ceny crossoveru čínské výroby budou pravděpodobně začínat minimálně na 50 000 eurech. Oficiální údaje budou známé při uvedení na trh, které je naplánováno na konec roku.

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best