Home  /  Style  /  Od návrhu po finální model: Jak se vyrábí tenisky Louis Vuitton x Nike?
Louis Vuitton Nike Virgil Abloh

Od návrhu po finální model: Jak se vyrábí tenisky Louis Vuitton x Nike?

Model Nike ”Air Force 1” navrhla značka Nike v roce 1982, letos tak slaví 40. výročí. Jedná se o jeden z nejúspěšnějších modelů bot vůbec. Značka Louis Vuitton vytvořila ve spolupráci s Nike 47 zakázkových variací ”Air Force 1”. Zveme vás do italských ateliérů, kde můžete nahlédnout pod ruku obuvníkům a zjistit, co všechno musí udělat, než vznikne jeden pár sběratelských tenisek.
16.07.2022
Text: Redakce
Foto: Louis Vuitton

Byly vyrobeny v manufaktuře ve Fiesso d’Artico v italských Benátkách a spojují klasické designové kódy tenisek s typickými prvky a nejlepšími materiály Louis Vuitton. Na albu It Takes Two z roku 1988 je zvěčněný DJ E-Z Rock v teniskách Nike ”Air Force 1” s typickým logem Nike Swoosh v kombinaci s Monogramem Louis Vuitton od harlemského návrháře Dappera Dana. Obal byl dokonalým zpodobněním rodícího se trendu hip-hopové komunity kombinovat prémiovou módu se sportovním oblečením.

Virgil Abloh vnímal Nike ”Air Force 1” jako svébytný kulturní objekt, umělecké dílo s vlastním kulturním původem. 47 podob tenisek Nike ”Air Force 1” bylo vytvořeno pro kolekci značky Louis Vuitton, jejíž inspirací se stalo Amen Break, málo známé bubenické sólo z alba B-side funk-soulové skupiny The Winstons z roku 1969. Toto sólo se stalo zdrojem inspirace a základem pro hip-hop a hudební styl jungle.

Jeho fragmenty se objevují v mnoha známých popových písních moderní doby. V červnu 2021 Virgil Abloh připodobnil „Air Force 1” k sólu Amen Break. Tričko je jako ‘Amen Break’, oblek je jako ‘Amen Break’. My všichni opakujeme stejné ideje. Podle mne jsou to ale právě ”Air Force 1”, které všemu nasazují korunu. Tento model se zrodil dříve než já, je zde neuvěřitelných 40 let, a tak je stejně důležitým stylovým prvkem, jako tričko či oblek,“ řekl.

EsquireMAN

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best