Home  /  Style  /  Outdoorové hodinky

Outdoorové hodinky

Tyto outdoorové hodinky jsou ideální pro turistiku, potápění, lov a rybaření - nebo pro přežití v městské džungli.
22.12.2022
Text: Yvonne Dewerne
Foto: Getty Images

Je fajn si odpočinout od nespočetných obrazovek a přístrojů, které nás obklopují. Žádný chytrý telefon, žádný notebook, televize zůstává vypnutá, na Playstation se práší a elektronickou knihu necháváme za sebou. Heslem je vyrazit do přírody. Existuje však jedna pomůcka, bez které byste se neměli obejít, pokud chcete čelit dobrodružství - outdoorové hodinky. Malí a především elegantní společníci na zápěstí mají řadu funkcí, které mohou být užitečné.

S těmito outdoorovými hodinkami můžete vyrazit do divočiny - ale nemusíte

Co musí mít váš outdoorový společník? Dobře čitelná čísla by byla dobrá, hodinky by měly být pevné, odolné a pokud vypadají dobře - take my money.

Ball Engineer II M Skindiver

Hodinářská společnost Ball začala vyrábět robustní hodinky již v roce 1891. První hodinky byly určeny železničářům a i dnes jsou " drsňácké" hodinky nabízeny za velmi příznivou cenu. Hodinky Engineer II Skindiver jsou jednoduché tříručičkové hodinky plus den a datum, poháněné strojkem ETA, který je obklopen nárazuvzdorným a antimagnetickým systémem značky "Amortiser". V noci se ciferník rozzáří jako ohňostroj díky velkému množství mikrotrubiček.

Victorinox I.N.O.X.

S hodinkami Victorinox I.N.O.X.máte na ruce jakousi činku. Hodinky, které jsou vyrobeny z nerezové oceli, byly testovány extrémními způsoby. Přes hodinky přejel tank o hmotnosti 64 tun a spadla na ně pračka. I.N.O.X. tak může bez problémů odolat úderu.

Breitling Emergency

Technicky vzato jsou tyto hodinky modernizací prvních hodinek Breitling Emergency, které byly vydány v roce 1995. Na ruce hodinky bezpochyby upoutají pozornost. Titanové hodinky prakticky nic nepoškodí. Pokud se vám však něco stane, dvoufrekvenční nouzový signál může usnadnit pátrání a záchranu.

Marathon TSAR Quarz Medium

Stejně jako hodinky Marathon Pilot's Navigator jsou i hodinky TSAR (zkratka pro Tritium Search and Rescue) vyrobeny podle vojenských specifikací pro odolnost proti nárazům a vodě, osvětlení ukazatelů a pružinové výztuhy. Hodinky mají švýcarský quartzový strojek, ocelové pouzdro s jednosměrným lunetovým rámečkem a tritiové plynové trubice pro snadné čtení v hlubinách - nebo jen ve tmě.

Sinn UX EZM 2 B GSG9

Německá společnost Sinn se u modelu UX vypořádala s problémem vodotěsnosti tak, že pouzdro hodinek naplnila speciálním olejem. Výhody jsou dvojí: zaprvé, díky oleji jsou ciferník, ručičky a krystal v jedné rovině, takže hodinky jsou pod vodou velmi dobře čitelné z jakéhokoli úhlu. Za druhé, a to je vlastně důležitější, olej kompenzuje extrémní tlak, který mají hodinky naplněné plynem, když jsou v určité hloubce. Díky tomu tyto hodinky vydrží hloubku až pět kilometrů.

Casio G-Shock Rangeman GW-9400

Je čas naučit se základní pravidla outdoorových hodinek: výškoměr, barometr, kompas. Na hodinkách je to trojice, která vám zachrání život, ať už na vás čeká jakékoliv dobrodružství. Mnoho dnešních hodinek disponuje také digitálním rozhraním chytrých hodinek a nabízí řadu pokročilých a užitečných funkcí. Speciální hodinky G-Shock (Frogman, Mudman atd.) jsou oblíbené u amerických speciálních jednotek. Hodinky Rangeman mají nárazuvzdorný trojitý snímač, který poskytuje údaje o nadmořské výšce, barometrickém tlaku, kompasu a teplotě; díky vícepásmovému atomovému měření času jsou pravidelně aktualizovány pomocí rádiových signálů. Hodinky jsou napájené solární energií, odolné proti nárazům a blátu a vydrží teploty až minus 14 stupňů Fahrenheita. Co víc si můžete přát?

Suunto Traverse Alpha


Hodinky Traverse Alpha jsou jediné hodinky na tomto seznamu určené speciálně pro lovce a rybáře. Kromě (již tak vynikajících) outdoorových funkcí, jako je výškoměr, barometr, kompas, GPS, upozornění na počasí a sledování aktivity, nabízí tři režimy: turistika, lov a rybaření. Automatická detekce výstřelu označí přesný čas a polohu při každém výstřelu; upozornění na východ a západ slunce a kalendář fází měsíce poskytují důležité informace pro rybáře. To vše v pouzdře z nerezové oceli vyrobeném podle vojenských standardů. Lovu zdar!

CWC Navigator

Společnost CWC vyrábí hodinky pro britskou armádu již několik desetiletí. Tento stroj vychází z modelu ze 70. let a má všechny specifikace ministerstva obrany. Tyto hodinky vám pomohou přežít, ať už jste v zákopech, nebo v hospodě.

Omega Seamaster Railmaster

Jedná se o moderní podobu hodinek Omega Railmaster, které jsou součástí klasické trojice hodinek Seamaster a Speedmaster. Railmaster je však příliš často přehlížen. Jeho strojek má certifikát chronometru (zkrátka je velmi přesný) a je mimořádně odolný vůči magnetismu. A jeho nový ciferník je maximálně osvětlený.

Rolex Explorer II

Ano, víme, jak to vypadá, když se s hodinkami Rolex vydáte do volné přírody, divně. Čtěte však dále. Kdyby byly hodinky Explorer II k dispozici v roce 1953, kdy Sir Edmund Hillary vystoupil na Mount Everest, velmi pravděpodobně by na zápěstí nosil tuto bílou krásku. Hodinky byly původně navrženy pro potápění nebo speleologii a mají 24hodinový fixovaný rámeček, olejované indexy a jasně oranžovou 24hodinovou ručičku pro absolutní přehlednost, když hrozí, že vás zdolá tma a nízká hladina kyslíku. Její strojek 3187 se vyznačuje také zvýšenou odolností proti nárazům. Pokud se tedy chystáte do divočiny, udělejte to stylově.

EsquireMAN

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best