Home  /  Style  /  Outdoorové hodinky

Outdoorové hodinky

Tyto outdoorové hodinky jsou ideální pro turistiku, potápění, lov a rybaření - nebo pro přežití v městské džungli.
22.12.2022
Text: Yvonne Dewerne
Foto: Getty Images

Je fajn si odpočinout od nespočetných obrazovek a přístrojů, které nás obklopují. Žádný chytrý telefon, žádný notebook, televize zůstává vypnutá, na Playstation se práší a elektronickou knihu necháváme za sebou. Heslem je vyrazit do přírody. Existuje však jedna pomůcka, bez které byste se neměli obejít, pokud chcete čelit dobrodružství - outdoorové hodinky. Malí a především elegantní společníci na zápěstí mají řadu funkcí, které mohou být užitečné.

S těmito outdoorovými hodinkami můžete vyrazit do divočiny - ale nemusíte

Co musí mít váš outdoorový společník? Dobře čitelná čísla by byla dobrá, hodinky by měly být pevné, odolné a pokud vypadají dobře - take my money.

Ball Engineer II M Skindiver

Hodinářská společnost Ball začala vyrábět robustní hodinky již v roce 1891. První hodinky byly určeny železničářům a i dnes jsou " drsňácké" hodinky nabízeny za velmi příznivou cenu. Hodinky Engineer II Skindiver jsou jednoduché tříručičkové hodinky plus den a datum, poháněné strojkem ETA, který je obklopen nárazuvzdorným a antimagnetickým systémem značky "Amortiser". V noci se ciferník rozzáří jako ohňostroj díky velkému množství mikrotrubiček.

Victorinox I.N.O.X.

S hodinkami Victorinox I.N.O.X.máte na ruce jakousi činku. Hodinky, které jsou vyrobeny z nerezové oceli, byly testovány extrémními způsoby. Přes hodinky přejel tank o hmotnosti 64 tun a spadla na ně pračka. I.N.O.X. tak může bez problémů odolat úderu.

Breitling Emergency

Technicky vzato jsou tyto hodinky modernizací prvních hodinek Breitling Emergency, které byly vydány v roce 1995. Na ruce hodinky bezpochyby upoutají pozornost. Titanové hodinky prakticky nic nepoškodí. Pokud se vám však něco stane, dvoufrekvenční nouzový signál může usnadnit pátrání a záchranu.

Marathon TSAR Quarz Medium

Stejně jako hodinky Marathon Pilot's Navigator jsou i hodinky TSAR (zkratka pro Tritium Search and Rescue) vyrobeny podle vojenských specifikací pro odolnost proti nárazům a vodě, osvětlení ukazatelů a pružinové výztuhy. Hodinky mají švýcarský quartzový strojek, ocelové pouzdro s jednosměrným lunetovým rámečkem a tritiové plynové trubice pro snadné čtení v hlubinách - nebo jen ve tmě.

Sinn UX EZM 2 B GSG9

Německá společnost Sinn se u modelu UX vypořádala s problémem vodotěsnosti tak, že pouzdro hodinek naplnila speciálním olejem. Výhody jsou dvojí: zaprvé, díky oleji jsou ciferník, ručičky a krystal v jedné rovině, takže hodinky jsou pod vodou velmi dobře čitelné z jakéhokoli úhlu. Za druhé, a to je vlastně důležitější, olej kompenzuje extrémní tlak, který mají hodinky naplněné plynem, když jsou v určité hloubce. Díky tomu tyto hodinky vydrží hloubku až pět kilometrů.

Casio G-Shock Rangeman GW-9400

Je čas naučit se základní pravidla outdoorových hodinek: výškoměr, barometr, kompas. Na hodinkách je to trojice, která vám zachrání život, ať už na vás čeká jakékoliv dobrodružství. Mnoho dnešních hodinek disponuje také digitálním rozhraním chytrých hodinek a nabízí řadu pokročilých a užitečných funkcí. Speciální hodinky G-Shock (Frogman, Mudman atd.) jsou oblíbené u amerických speciálních jednotek. Hodinky Rangeman mají nárazuvzdorný trojitý snímač, který poskytuje údaje o nadmořské výšce, barometrickém tlaku, kompasu a teplotě; díky vícepásmovému atomovému měření času jsou pravidelně aktualizovány pomocí rádiových signálů. Hodinky jsou napájené solární energií, odolné proti nárazům a blátu a vydrží teploty až minus 14 stupňů Fahrenheita. Co víc si můžete přát?

Suunto Traverse Alpha


Hodinky Traverse Alpha jsou jediné hodinky na tomto seznamu určené speciálně pro lovce a rybáře. Kromě (již tak vynikajících) outdoorových funkcí, jako je výškoměr, barometr, kompas, GPS, upozornění na počasí a sledování aktivity, nabízí tři režimy: turistika, lov a rybaření. Automatická detekce výstřelu označí přesný čas a polohu při každém výstřelu; upozornění na východ a západ slunce a kalendář fází měsíce poskytují důležité informace pro rybáře. To vše v pouzdře z nerezové oceli vyrobeném podle vojenských standardů. Lovu zdar!

CWC Navigator

Společnost CWC vyrábí hodinky pro britskou armádu již několik desetiletí. Tento stroj vychází z modelu ze 70. let a má všechny specifikace ministerstva obrany. Tyto hodinky vám pomohou přežít, ať už jste v zákopech, nebo v hospodě.

Omega Seamaster Railmaster

Jedná se o moderní podobu hodinek Omega Railmaster, které jsou součástí klasické trojice hodinek Seamaster a Speedmaster. Railmaster je však příliš často přehlížen. Jeho strojek má certifikát chronometru (zkrátka je velmi přesný) a je mimořádně odolný vůči magnetismu. A jeho nový ciferník je maximálně osvětlený.

Rolex Explorer II

Ano, víme, jak to vypadá, když se s hodinkami Rolex vydáte do volné přírody, divně. Čtěte však dále. Kdyby byly hodinky Explorer II k dispozici v roce 1953, kdy Sir Edmund Hillary vystoupil na Mount Everest, velmi pravděpodobně by na zápěstí nosil tuto bílou krásku. Hodinky byly původně navrženy pro potápění nebo speleologii a mají 24hodinový fixovaný rámeček, olejované indexy a jasně oranžovou 24hodinovou ručičku pro absolutní přehlednost, když hrozí, že vás zdolá tma a nízká hladina kyslíku. Její strojek 3187 se vyznačuje také zvýšenou odolností proti nárazům. Pokud se tedy chystáte do divočiny, udělejte to stylově.

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best