Home  /  Style  /  Pohled na nový Royal Oak Offshore rozbuší srdce každého muzikanta
Watches

Pohled na nový Royal Oak Offshore rozbuší srdce každého muzikanta

Audemars Piguet se u pěti nových modelů Royal Oak Offshore inspiroval světem hudby. Číselníky jsou zdobeny barevným motivem ekvalizéru.
18.07.2022
Text: Alex Mayer
Foto: Audemars Piguet

Zvuk hraje u Audemars Piguet ústřední roli již od založení společnosti v roce 1875. Začalo to vývojem hodinek s výraznými strojky a pokračovalo ve 21. století spoluprací s hudebními velikány. Projekt odstartovala v roce 2005 limitovaná edice hodinek Royal Oak Offshore s rapperem Jay-Z. V roce 2009 se společnost spojila s Quincy Jonesem. Píše se rok 2022 a ambasadorem hodinářského domu se stal DJ, skladatel a producent Mark Ronson. Jeho rukopis se odráží v pěti nových modelech Royal Oak Offshore Automatic Music Edition.

Tapiseriový ciferník nových hodinek Royal Oak Offshore má svým barevným motivem připomínat displej ekvalizéru. Podle Audemars Piguet jsou vroubkované články modelovány podle sluchátkových konektorů a chránič korunky je navržen tak, aby vypadal jako spínač mixážního pultu. Motiv ekvalizéru na obou modelech z 18 karátového bílého zlata je obzvlášť působivý. Je totiž tvořen barevnými kameny v brusu Harmony.


V rytmu hudby

Deset různých barevných sloupců ekvalizéru je zde znázorněno pomocí neviditelně zasazených kamenů: Rubíny, peridoty, tsavority, zelené, modré a oranžové safíry. Kameny ve stejných barvách (rubíny, tsavority a žluté, oranžové, zelené a modré safíry) zdobí také rámeček obou hodinek. Hodinky o průměru 37 milimetrů zdobí podle výrobce 166 kamenů o celkové hmotnosti přibližně 3,7 karátu. Na 43 milimetrovou verzi by bylo použito 230 kamenů o celkové hmotnosti přibližně 6,15 karátu.

Zájemci si také mohou vybrat mezi dvěma hodinkami z titanu (každé v počtu 500 kusů) a jedním modelem z černé keramiky (v počtu 250 kusů) pro edici Royal Oak Offshore Automatic Music Edition. Audemars Piguet upustil od okénka s datem, aby nenarušil motiv na číselníku. Hodinky jsou vybaveny dvěma novými automatickými kalibračními strojky. Menší modely jsou vybaveny kalibrem 5909, "poprvé integrovaným automatickým strojkem s hodinovým, minutovým a vteřinovým ukazatelem do hodinek tohoto průměru," uvedla společnost při uvedení na trh. Podle výrobce nabízí rezervu energie až na 60 hodin. Kalibr 4309 ve verzích s délkou 43 milimetrů má rezervu chodu 70 hodin. Ceny nových hodinek Royal Oak Offshore Automatic Music Edition jsou k dispozici pouze  na vyžádání. 

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best