Home  /  Style  /  Porsche 911 Sport Classic, ikona na silnici i na zápěstí

Porsche 911 Sport Classic, ikona na silnici i na zápěstí

Porsche Design představuje hodinky Chronograph 911 Sport Classic věnované novému modelu Porsche 911 Sport Classic
03.09.2022
Text: Josef Šlaich
Foto: Porsche

Vůz s designem, který vzdává hold klasickým čtyřkolovým vozům z 60. a počátku 70. let, vytvořený společností Porsche Exclusive Manufaktur v limitované edici. Tak se zrodil model Porsche 911 Sport Classic, spojený se stejně speciálními hodinkami 911 Sport Classic Chronograph, který je vyhrazen pouze pro majitele nového vozu. Hodinky jsou stejně jako jejich protějšek na čtyřech kolech symbolem přesnosti a kvality a jejich pouzdro je vyrobeno z lehkého a odolného dvoubarevného titanu. Číselník a ručičky vycházejí z tachymetru Heritage Design: bílé ručičky chronografu a zelené číslice a indexy na první pohled prozrazují, ve kterém desetiletí našel Chronograph 911 Sport Classic svou inspiraci.

Porsche Design poprvé nabízí pro tento model výběr z několika různých ciferníků, které jsou v souladu s ústředním tématem a designovými prvky přepracovaného modelu Porsche 911 Sport Classic. Kromě klasické matné černé barvy v provedení Heritage si lze vybrat ikonické pruhy Sport Classic ve světle sportovní šedé barvě nebo typický motiv dřeva z 60. let, kterým je obložen i interiér vozu. Aplikovaný symbol Porsche Design je ve zlaté barvě, takže dokonale ladí s nápisem Porsche na zadní části vozidla a s emblémem limitované edice uvnitř vozu. Na vteřinové stupnici je zlatý nápis „911 Sport Classic Lim. Serie“. Je chráněn sedmivrstvým antireflexním safírovým sklíčkem s extrémně odolnou vrstvou.

Uvnitř nových hodinek bije kalibr Porsche Design s certifikací Cosc. Funkce flyback umožňuje uživateli spustit, zastavit a resetovat sekundovou ručičku jediným stiskem, zatímco laserem vyrytá tlačítka „Start/Stop“ a „Reset“ upozorňují na funkce hodinek. Design rotoru s 360stupňovým návinem vychází z možností ráfků dostupných pro model 911 Sport Classic a obsahuje kryt, který připomíná centrální blok kola vozidla a je na něm vyobrazen historický znak Porsche. Dva řemínky dodávané s hodinkami - jeden v ušlechtilé černé barvě, druhý v elegantní barvě Classic Cognac - jsou inspirovány interiérem vozu a jsou vyrobeny ze stejné kůže jako interiér vozu z limitované edice a zakončeny vyraženým nápisem 911. Porsche Design Chronograph 911 Sport Classic je k dispozici výhradně pro majitele vozu Porsche 911 Sport Classic 2023 a lze jej zakoupit u prodejců Porsche nebo online.

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best