Home  /  Style  /  Proč právě teď potřebujete zařadit do šatníku kašmírový svetr?

Proč právě teď potřebujete zařadit do šatníku kašmírový svetr?

Nejžhavější trend letošní zimy vás pořádně zahřeje.
18.11.2022
Text: Mario Mirschberger
Foto: Loro Piana

Existují věci na světě, bez kterých se neobejdeme. Podle našeho názoru k nim v zimě rozhodně patří oblečení z kašmíru. Nic není měkčí, teplejší a vypadá elegantněji než pletený svetr z vysoce kvalitní kozí vlny. Kašmír je rok co rok obvyklým módním trendem. Zejména na podzim a v zimě. To, co na první pohled nezní příliš inovativně nebo kreativně, má dobrý důvod: když je zima, není prostě nic lepšího. Proto jsme velmi vděční, že nás kašmír každoročně od listopadu vítá v obchodech. Níže jsme shrnuli, které kolekce se v zimě 2022/23 obzvlášť vyplatí a na co byste si měli dát v kašmíru rozhodně pozor.

Co je kašmír a proč je tato vlna tak luxusní?

Kašmír je jedním z nejkvalitnějších druhů vlny na světě. Získává se z velmi jemného podsrstí kašmírové kozy, která obvykle pochází ze střední Asie. Cena této exkluzivní vlny je tak vysoká proto, že je jí na jednu kozu možné získat jen malé množství. Jedna kašmírová koza vyprodukuje pouhých 150 gramů vlny. A protože se kašmírová vlna získává pečlivým česáním nebo dokonce pracným sběrem, je třeba vynaložit mnohem více úsilí, aby se dalo dohromady dostatek materiálu na svetr. Vždyť kašmírový svetr lze obvykle uplést obvykle ze 400 gramů vlny. Na jeden svetr jsou tedy potřeba asi tři kašmírové kozy. To vysvětluje vyšší částky, které musíte za svetr z kašmíru zaplatit.

Jak správně pečovat o kašmírový svetr?

K povaze špičkových věcí patří, že potřebují trochu více pozornosti a péče. Bude to však stát za to. Při správné péči je dobrý kašmírový svetr pořízením na celý život. Mnoho moderních praček má nyní samostatný prací cyklus pro kašmír. Je však třeba použít správný prací prostředek. Pokud tento program nemáte, nezbývá vám než prát ručně. S kašmírovým pracím prostředkem a teplou vodou v umyvadle je to však mnohem rychlejší než s jakoukoli pračkou. Pro skladování na jaře a v létě je nejlepší skladovat kašmírové oděvy v oddělených obalech. Tímto způsobem jsou vaše oděvy chráněny před všemi vnějšími vlivy.

Loro Piana: v hlavní roli kašmír

Kašmír hraje hlavní roli ve zbrusu nové sváteční kolekci italské luxusní značky. Loro Piana je známá nejvyšší kvalitou a nejlepším řemeslným zpracováním v Itálii. Kašmír je součástí DNA značky. Letošní Holiday Collection je laděna do přírodních tónů, od bílé po béžovou a hnědou. Kašmírové svetry zde vypadají obzvlášť elegantně v kombinaci s bílými džínami. Náš oblíbený kousek z kolekce: kašmírový béžový svetr se zipem do půlky s proplétaným vzorem.

EsquireMAN

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best