Home  /  Style  /  Adidas v lednu vydá první Yeezy bez Kanye Westa

Adidas v lednu vydá první Yeezy bez Kanye Westa

Adidas je připraven prodávat první Yeezy bez Kanye Westa, první model bez loga značky bude uveden na trh v lednu 2023.
22.12.2022
Text: Alex Mayer
Foto: Getty Images

Teprve před několika měsíci došlo k roztržce mezi adidasem a Kanyem Westem, kterou vyvolaly rapperovy výroky, jež postupně vedly k ukončení různých spoluprací mezi Yeem a dalšími obchodními partnery. Od začátku však bylo jasné, že německá společnost se svých příjmů z Yeezyho nehodlá vzdát, zejména proto, že vlastní mnoho návrhů tenisek, které jsou součástí spolupráce. Po mnoha fámách je nyní adidas připraven prodávat své první Yeezy bez Kanyeho Westa: Prvním modelem, který se začne prodávat, je model 350 V2 "Granite", který bude uveden na trh v lednu příštího roku za maloobchodní cenu 230 dolarů.

Cena tedy zůstává nezměněna, stejně jako model tenisek, který si zachovává číslování, jež celou spolupráci označuje. Naopak chybí nápis Yeezy (teniska se bude jmenovat jednoduše adidas 350 V2). Bude jistě zajímavé sledovat, jaký bude ohlas kupujících, kteří se pravděpodobně rozdělí na zaryté fanoušky Westa, kterým vadí rozhodnutí německé společnosti, a na příležitostné kupce, kteří si botu budou nadále kupovat jen kvůli jejímu designu.

Jak bylo již před několika měsíci ustanoveno, Kanye bude moci i nadále používat jméno Yeezy, které vlastní, ale se závazkem vytvářet nové a neotřelé designy. "Musí to být nové siluety, stejně jako cokoli, na co dá svou ochrannou známku," vysvětlil již dříve David Martinez ze společnosti Robins Kaplan LLP. Díky postu, který West zveřejnil a později odstranil, jsme se také dozvěděli, že rapper bude moci vyrábět a prodávat nové boty, oblečení a doplňky poté, co 15. prosince loňského roku vypršela jeho dohoda o zákazu konkurence uzavřená se společnostmi adidas a Gap.

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best