Home  /  Style  /  Reedice kultovního modelu Puma Blaze of Glory z roku 1983

Reedice kultovního modelu Puma Blaze of Glory z roku 1983

Návrat spolupráce mezi PUMOU a Sneakers76.
17.12.2022
Text: Alex Mayer
Foto: Puma / Sneakers76

Tenisky Blaze of Glory, které byly původně představeny v roce 1983, se díky minimu log, systému šněrování plastovými pásky a technologii odpružení TRINOMIC zapsaly do historie jako jedny z nejnezapomenutelnějších tenisek 80. a 90. let. Mimochodem, právě v 90. letech značka představila systém TRINOMIC, symbolizovaný šestiúhelníkem, který připomínal tvar buňky včelí plástve a který se postupem času stále více spojoval s modelem Blaze of Glory - teniskou, která ostatně v průběhu let nasbírala spolupráce mimo jiné se společnostmi Bape, Kith, Bodega a Colette. Dnes je Blaze of Glory připravena vrátit se ve verzi "Kryptòs" jako součást dlouho očekávané druhé kapitoly spolupráce mezi Pumou a Sneakers76, která se obnovuje šest let po jejich prvním propojení.

Společnost Sneakers76 chtěla znovu přitáhnout pozornost veřejnosti ke kultovním teniskám tím, že se inspirovala imaginární a záhadnou tajnou společností, která přišla z minulosti a zanechala uvnitř tenisky zašifrovaný vzkaz. Uvnitř modelu se totiž skrývá poselství o povědomí, které si všichni musíme osvojit, abychom mohli čelit budoucnosti. Barvy tenisky jsou inspirovány starou pohlednicí z Taranta, zatímco originální trojúhelníková krabice a její obsah, jsou nedílnou součástí této záhady, kde vše dává smysl a vše souvisí s tajným poselstvím, které chce mysteriózní společnost sdělit.

Blaze of Glory "Kriptòs" bude k dostání 18. prosince v prodejně SNEAKERS76 v Tarantu a prostřednictvím online losování na webu sneakers76.com, které proběhne 19. prosince.

EsquireMAN

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best