Home  /  Style  /  Sezóna dlouhých fotbalových rukávů odstartovala

Sezóna dlouhých fotbalových rukávů odstartovala

Je konec září a začátek října, čas babího léta, kdy nikdo neví, jak se mezi posledním horkem a první zimou obléknout. To je ideální klima, které fotbalistům dovoluje nenosit ještě termotrička, ale dlouhé rukávy.
03.10.2022
Text: Josef Šlaich
Foto: Adidas

Dlouhé rukávy se po pětileté odmlce vrátily, aby ovládly estetiku nejsledovanějšího sportu na světě. S výjimkou malé skupinky hráčů, jako je Cristiano Ronaldo, kteří je nikdy nepřestali nosit. Styl, který se téměř úplně, spolu s vysokým límcem vytratil a který se letos vrátil díky značkám jako adidas nebo týmům jako Venezia a Real Madrid, které z archivů vyhrabaly dva nejikoničtější prvky svých tradičních dresů.

Kromě klubů, které potvrzují, že dlouhé rukávy jsou opět v módě, je s ohledem na nadcházející mistrovství světa v Kataru začaly nosit i národní týmy. To, že značky opět vyrábějí modely s dlouhými rukávy, tedy nebyla náhodná volba a dozrála v období, kdy je pozornost k herním dresům na vzestupu, což dokazují týdny módy, kde nejlepší návrháři střídají a míchají skvělé řemeslné oděvy s čistě fotbalovými, až po ty společenské, kde se letos na TikToku rozmohl trend bloke-core.

Tento prvek s nádechem vintage, který nás vrací ke starým baggy a oversize modelům, kdy se ještě nepoužívaly technické materiály jako dnes, dává dresu rozhodně lifestylovější rozměr a znovu potvrzuje, že dresy už nejsou určeny jen k nedělnímu nošení na stadion, ale k nošení po celý týden.

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best