Home  /  Style  /  Shapewear - nyní nosí spodní prádlo formující postavu i muži

Shapewear - nyní nosí spodní prádlo formující postavu i muži

Spodní prádlo, které dokáže odčarovat domnělé problémové partie, je nyní k dispozici i pro muže. K formujícímu spodnímu prádlu se obracejí i hvězdy jako Chris Pratt a Jason Biggs.
26.04.2023
Text: Alex Mayer
Foto: Screenshot/ABCNews

U některých oděvů prostě potřebujete mít trochu více podpory navíc. Tvarovací oděvy, které během chvilky upraví postavu, jsou již dlouho tématem nejen pro ženy. I muži sahají po košilích a kalhotách, které obepnou domnělé problémové partie.

Trh s Shapewear roste

Kim Kardashian proměnila tvarovací oblečení své oděvní řady Skims v životní styl. Mezitím se poptávka po tvarovacím oblečení objevila i v pánském oddělení. Podle zprávy společnosti Business Research Company, která se zabývá průzkumem trhu, vzrostl tento trh v roce 2023 celosvětově ze 4,45 miliardy dolarů na 4,76 miliardy dolarů. A podle zprávy se očekává jeho další růst. Zatímco v posledním desetiletí byly hlavní cílovou skupinou pro tento výrobek ženy, společnosti jako Spanx se nyní zaměřují i na muže.

Americká společnost poprvé představila tvarovací pánské spodní prádlo v roce 2010, ale jeho výroba byla pozastavena. Po více než deseti letech Spanx opět uvádí v obchodech kolekci pro muže: s velkým úspěchem. "Od chvíle, kdy jsme na začátku roku 2021 obnovili prodej Spanx pro muže, se prodeje týden od týdne zvyšují," říká Kevin Wong, nákupčí v britském obchodním domě Selfridges, pro Daily Mail.

Tyto hvězdy spoléhají na tvarující spodní prádlo

Řada ženských hvězd, jako je Katy Perry, Chrissy Teigen nebo Karlie Kloss, na sociálních sítích čas od času ukazuje, že své tělo tvarují pomocí spodního prádla Spanx.

Mužské celebrity, které otevřeně mluví o nošení tvarovacího oblečení, lze spočítat na prstech jedné ruky. Hvězda filmu "American Pie" Jason Biggs patří mezi hvězdy, které se svým spodním prádlem netají. Přesto se dostává na titulní stránky novin, když americký herec americkému televiznímu kanálu "ABC" řekne, že si zakládá na tvarujících tílkách. "Nestydím se za to a cítím se s tím jistěji," řekl Biggs.

"Moderátor Late Late Show James Corden je také jedním z mužů, kteří svůj vzhled doplňují tvarujícím spodním prádlem. Brit nám ve svém pořadu před dvěma lety prozradil, že tvarovací prádlo nosí na každé vydání svého pořadu. Příznivcem tvarovacího prádla je také herec Chris Pratt. Na Instagramu se 43letý herec pochlubil svým outfitem pro natáčení filmu " Jurassic Park World Dominion" a k obrázku napsal: "FYI, muži také nosí Spanx".

Tvarující prádlo vs. kompresní prádlo

Místo tvarovacího prádla se v pánském oddělení často prodává "kompresní vesta", která mnozí nosí i při sportu. "Mnoho mužů si pojem tvarovací prádlo spojuje s dámským spodním prádlem, proto mnoho společností prodává své tvarovací výrobky pro muže jako kompresní prádlo," říká Tommy Patterson, zakladatel značky spodního prádla Tommy John, pro Wall Street Journal.

Svět tvarujícího nebo kompresního prádla nabízí řadu možností, jak zakrýt to, co chcete schovat. Existuje mnoho možností, od vestiček až po kalhotky s integrovanými tvarujícími pásy.

Pokud však trpíte oběhovými problémy, dýchacími potížemi nebo cévními onemocněními, měli byste se před nákupem tvarujícího prádla poradit s odborníkem.

Related story

Big brother is watching! Toto oblečení vás ochrání před rozpoznáváním obličeje

Kamery s umělou inteligencí téměř znemožňují anonymní pohyb po světě. Právě zde přichází italský start-up Cap_able se svým novým oblečením.

EsquireMAN

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best