Home  /  Style  /  Skrytý význam oblečení
Secret meaning of clothes

Skrytý význam oblečení

Všichni známe pravidla oblékání do práce nebo dodržování dress codu, když jsme pozvání na večírek. Ale co když vám prozradíme, že existuje také několik skrytých významu oblečení a doplňků, kterými můžete vyjádřit svůj původ, rodinný stav nebo dokonce sexuální preference?
17.07.2022
Text: Jakub Pástor
Foto: Getty Images

1. Námořnické náušnice  

Nošení zlaté náušnice u mužů je stará námořnická tradice. Netušíme, jestli se jedná jenom o Nizozemsko, ale některá rybářská města zde mají svůj specifický typ zlaté náušnice. Když příště uvidíte Holanďana s velkou zlatou náušnicí s detailním vzorem, víte, že pochází z rybářského města.  

2. Oblečení s potiskem ananasu

  Jakékoliv oblečení s potiskem ananasu během plavby výletní lodí znamená, že jste swingeři. Popíjet piña coladu můžete naštěstí bez jakýchkoliv sexuálních preferencí.  

3. Barva smolného roku  

V Číně je rok vašeho zvěrokruhu taktéž vaším smolným rokem, jež nastává jednou za 12 let. Nejjednodušší způsob, jak zmírnit smůlu, je nosit každý den červenou barvu. Dostačovat bude i něco, co má červenou barvu jako součást vzoru.

4. Šátek v zadní kapse  

Homosexuálové nosili v zadní kapse šátek, aby dali najevo, že jsou na „lovu“: pravá kapsa znamenala, že se jednalo o dominantního gaye, levá kapsa, že byl daný jedinec pasivní.  

5. Květina za uchem  

Havajané nosí květinu za levým uchem jako symbol manželství. Za pravým uchem zase na znamení toho, že jsou single.  

6. Výběr barvy čepice  

V tomhle případě se jedná se o velmi specifickou norskou záležitost: barva čepice během turistiky v horách může signalizovat vaši dostupnost a otevřenost ke konverzaci. Červená čepice znamená zaneprázdněnost a zelená, že jste k dispozici. V tomhle případě se jedná o docela důležitou znalost, pokud se snažíte zaujmout Nora, protože turistika je prý jediná (nealkoholická) činnost, při které se Nor dá do řeči s cizincem.

7. Vzory na kravatě  

Kravaty se specifickými vzory mohou označovat univerzitu, kterou navštěvujete, nebo soukromý klub, ke kterému patříte. U některých výrobců kravat ve Spojeném království musíte před zakoupením kravaty prokázat své členství.  

8. Mašle na dirndlu, tradičním německém oděvu  

„Mašle na dirndlu uvázaná vpravo, znamená, že je žena svobodná; uprostřed zase vdaná. Teď už víte, na koho si můžete dělat zálusk během příštího Oktoberfestu.  

9. Barva bot a kalhot  

Členové tajné policie v Japonsku sice nosí neformální oblečení, ale všichni mají stejný typ černých bot a tmavě modré kalhoty. Je tedy poměrně snadné je odhalit.  

10.   Tkaničky od bot místo pásku

Tkaničky od bot místo pásku nejpravděpodobněji znamenají, že jste skejťák. Anebo švorc.

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best