Home  /  Style  /  Sport má sex appeal: Puma x Palomo Spain

Sport má sex appeal: Puma x Palomo Spain

Díky spolupráci značek Puma a Palomo Spain se z nevinného sportovního oblečení stává předmět provokace a vzdoru.
12.09.2022
Text: Philipp Köpp
Foto: Puma

Mnoho značek se již pokusilo uvést na trh výhradně unisexové kolekce a porušit tak dávno přežité genderové hranice. Jen málokterá z nich však skutečně uspěla, protože prohlašovat trička za unisexová a genderově neutrální není zrovna inovativní. Puma a Palomo Spain se naopak odvážily navrhnout společnou kolekci, která umožňuje překonat hranice mezi mužským a ženským světem.

Puma x Palomo Spain: módní gigant a nováček

Většina lidí zná kultovní značku Puma - typickou sportovní značku. Na druhou stranu může Palomo Spain v lidech vyvolat několik dalších otazníků. Přesto existuje mnoho důvodů, proč tuto španělskou značku znát: Společnost Palomo Spain byla založena v roce 2015 a návrhář Alejandro Gómez Palomo od té doby navrhuje módu na hony vzdálenou obvyklým konvencím. Najdete zde oversize umělé kožichy, pánské kombinézy, zkrácená saka a pánské plavky. Vše, kvůli čemu arcikonzervativcům vstávají vlasy hrůzou na hlavě, a právě proto tuhle kolekci milujeme.

„Mým cílem při této spolupráci bylo vnést do značky Puma náš nadstandardní design a zároveň se posunout mimo komfortní zónu sportovního oblečení. To mě přivedlo až k odkazu Johana Cruyffa - fotbalové ikony 70. let, která také dokonale ztělesňuje estetiku Palomo Spain. Bylo skvělé spolupracovat se společností, která má možnosti pracovat na módě tak, jak jsme to v mém malém studiu nikdy nemohli udělat. To nám také umožnilo přistupovat ke kolekci mnohem techničtějším způsobem,“ říká Alejandro Gómez Palomo, zakladatel a kreativní ředitel společnosti Palomo Spain

Co můžeme od spolupráce Puma x Palomo Spain očekávat

Alejandro Gómez Palomo to vlastně dobře vystihuje: sportovní retro se potkává s nadstandardním designem. Ve společné kolekci je 15 různých kousků - od šortek přes polokošile až po boty - všechny připomínají 70. léta, ale jsou moderní a sexy. Šortky jsou super krátké, mokasíny mají extra vysokou platformu. Díky této spolupráci se značkám Puma a Palomo Spain podařilo vytvořit skutečně autentickou unisexovou kolekci, která má dokonce potenciál stát se jednou z nejzajímavějších spoluprací tohoto roku.

EsquireMAN

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best