Home  /  Style  /  Takto elegantní bude elektrický sedan od VW

Takto elegantní bude elektrický sedan od VW

Do uvedení modelu ID.7 na trh zbývá ještě více než půl roku. Wolfsburská společnost nyní zkracuje čekací dobu další ochutnávkou.
08.02.2023
Text: Alex Mayer
Foto: VW

VW prostřednictvím maskovaného prototypu poskytuje další představu o chystaném modelu ID.7. Sedan maskovaný světélkujícím maskovacím lakem byl nedávno představen na veletrhu elektroniky CES v Las Vegas. Skutečná premiéra se uskuteční na jaře.

Téměř pět metrů dlouhá elektrická sestra modelu Passat zůstává vizuálně věrná studii ID.Aero představené v loňském roce. Díky krátkým převisům a dlouhému rozvoru je na ID.7 znát, že je dítětem modulárního elektrického stavebního bloku (MEB), na němž je založena i řada dalších elektrických modelů společnosti. Karoserie zůstala zjednodušená, což by mělo prospět jejím schopnostem na dlouhé vzdálenosti. VW oznámil dojezd kolem 700 km, což znamená, že ID.7 bude mít pravděpodobně baterii o kapacitě 77 kWh jako jeho koncernoví sourozenci.

Němci kladou důraz na zlepšení koncepce ovládání - to byl jeden z často zmiňovaných bodů kritiky předchozích modelů ID. Například ovládání klimatizace v infotainmentu již není skryto za několika vrstvami nabídek a stále používané dotykové posuvné jezdce jsou nyní pro lepší viditelnost v noci podsvícené. Klimatizace pracuje s inteligentními tryskami, které rozpoznají řidiče a aktivují chlazení nebo topení ještě předtím, než řidič nastoupí.

Předpokládá se, že sériové vozidlo bude představeno v dubnu a uvedení na trh je naplánováno na druhou polovinu roku. Stejně jako kompaktní SUV ID.4 se bude ID.7 prodávat po celém světě. Kromě Passatu, který bude v budoucnu vyrábět Škoda, bude konkurovat také Modelu 3 od Tesly. Další technické údaje a ceny zatím nejsou známy.

EsquireMAN

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best