Home  /  Style  /  Tambour Moon Flying Tourbillon Poinçon de Genève od Louis Vuitton

Tambour Moon Flying Tourbillon Poinçon de Genève od Louis Vuitton

Chcete hodinky, které upoutají pozornost? Tak to byste si měli prohlédnout hodinky "Tambour Moon Flying Tourbillon Poinçon de Genève" od Louise Vuittona.
09.04.2023
Text: Yvonne Dewerne
Foto: Louis Vuitton

Kdo si Louis Vuitton spojuje pouze s módou, křivdí této společnosti. Špičkové hodinky oplývají působivým know-how a skvělým designem. Nejžádanějším certifikátem ve švýcarském hodinářském průmyslu je "Poinçon de Genève". Znamená autenticitu a prestiž. Hodinky se safírovým sklem s touto pečetí jsou obzvláště vzácné. A Louis Vuitton je jedním z mála výrobců hodinek, kteří se tímto úspěchem mohou pochlubit. Hodinky Tambour Moon Tourbillon Volant jsou vyráběny s bílým, modrým nebo růžovým safírovým sklíčkem. Nyní však společnost uvádí na trh dva speciální modely - Tambour Moon Flying Tourbillon Poinçon de Genève v neonově zelené a neonově žluté barvě.

Tambour Moon Flying Tourbillon Poinçon de Genève od Louis Vuitton

Nové hodinky Louis Vuitton jsou nejen stylové, ale také technicky působivé.

Tambour Moon Flying Tourbillon: výroba hodinek trvá 420 hodin.

Pouzdro hodinek Tambour Moon Flying Tourbillon bezpochyby upoutá pozornost. Na první pohled se může zdát, že je vyrobeno z plastu, ale Louis Vuitton by se s tím nespokojil. Pouzdro je vyrobeno ze syntetického safíru a má průměr 42,5 milimetru, což dobře padne na průměrné mužské zápěstí a stále je dostatečně velké, aby jeho design stál za to. Jen tato část výrobního procesu zabere 420 hodin práce, z toho 100 hodin frézování a 150 hodin leštění středu pouzdra, rámečku a skla. Aby však bylo možné se safírem vůbec pracovat, jsou zapotřebí vhodné stroje. Vyrobit několik fluorescenčních modelů v naprosto stejné barvě je již výkon. Pro části pouzdra, zadní stranu pouzdra a můstek s logem LV byl z obrovského bloku safíru v Japonsku získán jeden válec materiálu. Každá součástka je z tohoto bloku odebrána diamantovými nástroji - jediným dostatečně tvrdým materiálem, kterým lze vůbec safír řezat. Safírové sklíčko má vynikající odolnost proti oděru a nárazům, takže je ideálním materiálem pro luxusní hodinky, které si můžete užívat po dlouhou dobu. Každé z těchto dvou hodinek nabízí kalibr LV 90 a vodotěsnost 30 metrů. Rezerva je 80 hodin, k tomu 17 rubínů a celkem 160 komponentů.

Lehkost a průhlednost

Vzdušný a průhledný ciferník hodinek Tambour Moon Tourbillon Volant je v centru pozornosti. Pod nenápadnými bílými indexy na rámečku se ciferník otevírá a odhaluje srdce hodinek - zhutněný strojek vedle poutavého tourbillonu na 6. hodině. Aby nic neodvádělo pozornost od vznešenosti, byly hodinové a minutové ručičky zachovány zcela minimalisticky. Tyto hodinky mají svou cenu, kterou Louis Vuitton prozradí pouze na vyžádání. Zájemci by však měli počítat s pětimístnou částkou. Model Tambour Moon Tourbillon Volant Punnçon de Genève v neonově žluté a neonově zelené barvě je však limitován na 20 kusů.

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best