Home  /  Style  /  Těchto 5 filmů si fanoušci aut zamilují

Těchto 5 filmů si fanoušci aut zamilují

Letos přichází do kin několik filmů, jejichž hlavní hrdinové mají čtyři kola. Pět doporučení na filmový večer s vůní benzínu.
29.03.2023
Text: Alex Mayer
Foto: Constantin Film

Manta Manta – zwoter Teil

Opel Manta je kultovní! Ti starší z vás s ním možná dokonce sami jezdili, ostatní možná znají první díl "Manta Manta" z roku 1991. Til Schweiger alias Bertie už dávno pověsil závodní boty na hřebík a nyní provozuje autodílnu a motokárovou dráhu. Když už není schopen splácet své dluhy a banka hrozí exekucí nemovitosti, má Bertie plán: chce vyhrát velký závod devadesátek na Bilster Bergu a vyřešit své finanční problémy jedním vrzem.

Uvedení do kin: 30. března 2023

Fast & Furious 10

Každý, kdo má trochu benzinu v krvi, zná filmovou sérii Rychle a zběsile, která odstartovala v roce 2001. Vin Diesel alias Dominic Toretto má za sebou devět velkolepých závodů a honiček s různými protivníky a nyní se blíží jubilejní díl. V něm se Toretto musí utkat se svým dosud nejnebezpečnějším protivníkem, kterého hraje Jason Momoa. Seznam herců vypadá jako seznam největších hollywoodských hvězd a držitelů Oscara. Mimo jiné se zde objeví Helen Mirren, Charlize Theron, Brie Larson a v neposlední řadě Rita Moreno!

Uvedení do kin: 18. května 2023

Transformers – Rise of the Beasts

Fanoušci fandí Autobotům a zejména Bumblebeemu ve filmu Transformers téměř stejně dlouho jako sérii Rychle a zběsile. V roce 2023 se chystá sedmý díl této velkolepé série. Odehrává se mimo jiné v 90. letech a objeví se v něm Maximalové, Predakoni a Terrorkoni. Autoboti se setkají se zcela novou rasou Transformerů, Maximaly. Bitva mezi znepřátelenými Autoboty a Deceptikony přechází do dalšího kola, nastává nová éra Transformerů.

Uvedení do kin: 8. června 2023

Gran Turismo

Gran Turismo je jednou z nejslavnějších videoher vůbec a prodalo se jí již více než 80 milionů kopií. Nyní se tato kultovní hra dočkala filmového zpracování: S hvězdami jako Orlando Bloom, David Harbour a Spice Girl Geri Halliwell. Příběh je založen na skutečném příběhu z motorsportu. Příběh je založen na životní dráze britského závodníka Janna Mardenborougha, který se kdysi z "Gran Turismo závodníka" stal skutečným profesionálním závodníkem u Nissanu.

Uvedení do kin: 10. srpna 2023

Ferrari

V létě 1957 je Ferrari na pokraji bankrotu poté, co zakladatel a mecenáš společnosti Enzo Ferrari (hraje ho Adam Driver) a jeho žena Laura (Penélope Cruz) vybudovali společnost z ničeho během pouhých deseti let. K tomu se přidává soukromá rána osudu: jeho syn Dino krátce předtím zemřel ve věku pouhých 24 let. Přitlačen ke zdi, vloží Enzo všechno na jednu kartu a zúčastní se legendárního závodu Mille Miglia. 1000 mil neboli 1600 kilometrů napříč Itálií. Mělo to být naposledy.

Uvedení do kin: kolem 19. října 2023

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best