Home  /  Style  /  Tento vůz byl navržen v Metaversu

Tento vůz byl navržen v Metaversu

Cupra nechala komunitu vyjádřit se k tomu, jak by měl vypadat nový koncept vozu, a nyní ho chce postavit i ve skutečnosti.
16.08.2023
Text: Alex Mayer
Foto: Cupra

V Metahypu, jak Cupra nazývá svůj prostor v Metaversu, si uživatelé mohli v posledních měsících navrhnout vlastní verzi Cupra Dark Rebel. Více než 270 000 lidí následovalo výzvu a využilo "hyperkonfigurátor", aby pomohli navrhnout virtuální koncepční vůz - včetně ambasadorů značky Cupra, jako je Marc ter Stegen, brankář FC Barcelona, a herec Daniel Brühl. Tisíce konfiguračních údajů se nyní promítnou do finálního fyzického designu Dark Rebel, jak automobilka slibuje.

Sexy a emocionální

"Dark Rebel je nejnovější provokací značky, vytvořenou bez omezení reálného světa," říká šéf Cupry Wayne Griffiths. "Tento výstavní vůz je pro novou generaci, navržený týmem, nikoli jednotlivcem." Skutečnost, že Cupra označuje svou vlastní komunitu jako Tribe, je hluboce vypovídající: "Myslím, že Cupra je ryzí posedlost. Je to značka vytvořená lidmi, kteří jsou fascinováni tím, co dělají." Koncepční vůz ukazuje, že elektromobily mohou být "sexy, emocionální a také trochu šokující".

Fanoušci značky nemohli navrhnout koncepční vůz od nuly; Dark Rebel, připomínající Batmobil, byl samozřejmě navržen týmem designérů Cupra. Komunita jej však mohla dotvořit v působivém konfiguračním nástroji a poté se podělit o video s vlastním výsledkem. Za tímto účelem bylo možné virtuální koncepční vůz umístit do tří různých prostředí: Exponential Square, Exponential Cube a Exponential Infinite. Většina si vybrala prostředí Exponenciální Cube, které je inspirováno přírodními prvky, jako jsou kameny, drsné textury a zemité barvy.

Skutečnost, že 74 % uživatelů přistupovalo ke konfigurátoru prostřednictvím mobilního telefonu, je pro Cupru jasným důkazem, že Dark Rebel je koncepční vůz mladé generace a pro mladou generaci. Není překvapením, že nejvíce konfigurací pocházelo ze Španělska a Německa. Zúčastnilo se však také mnoho uživatelů z Mexika a Turecka. Výrobce zatím neoznámil, kdy bude konečný výsledek k vidění v reálném světě.

EsquireMAN

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best