Home  /  Style  /  Teplákové kalhoty jako akceptovatelný smart casual dresscode

Teplákové kalhoty jako akceptovatelný smart casual dresscode

Projevy lenosti či neochota se stylově oblékat? V žádném případě! Pokud budou velké módní domy chtít, tepláky se v novém roce opravdu prosadí.
07.02.2023
Text: Alex Mayer
Foto: Courtesy of brands

Luxusní módní domy jako Dior, Givenchy a Vetements nás vybízejí, abychom místo lenošení na pohovce nebo rychlého spěchu na čerpací pumpu zařadili tepláky i do našeho každodenního oblékání. Právě v den Mezinárodního dne tepláků se na módní scéně objevují šedé kousky látky, které získaly své uznání.

Pohodlné se stává elegantním

Horní polovina křičí: Nedělní oběd s tchyní a tchánem. Na spodní straně to vypadá spíš jako nedělní posezení na pohovce s kocovinou. Zhruba tak lze popsat styling šedých kalhot Dior. Pro podzim a zimu 2022 přináší francouzský luxusní dům na přehlídková mola tepláky. Přesto však stále zůstávají elegantní. U Diora se pohodlný kus látky kombinuje s volnou košilí, svetrem, který ladí s kalhotami, clogsy a bundou se zvířecím potiskem.

U této značky se v aktuální kolekci několikrát objevují joggingové kalhoty, které jsou kombinovány s leopardím kabátem či koženou bundou.

Luxusní značka Vetements také předpovídá teplákům chvíle na módním výsluní. U curyšské značky jsou však kalhoty nadměrné velikosti. Pro styling Vetements stačí svetr s rolákem a dlouhý kabát. Pokud se chystáte do trafiky jen na skok, nechte kuklu v sekci pro fetišisty.

Pouze u značky Givenchy jsou barvy pestřejší. Francouzská luxusní značka představuje tepláky s rukavicemi.

Symbol smyslnosti

Kromě toho, že jsou tepláky pohodlné a trendy, jsou také na internetu považovány za nejžhavější oblečení pro muže. Protože pod tenkou látkou jsou někdy vidět obrysy genitálií, internet dokonce vyhlásil podzim a zimu "sezónou šedých tepláků".

Nejen síť je fanouškem tréninkových kalhot, po pohodlném oblečení často sahá i Justin Bieber a další hvězdy.

Španělský herec Manu Rios se rád v soukromí cítí pohodlně, jak tato hvězda seriálu "Elite" dokazuje na Instagramu.

I Channing Tatum dokazuje, že tepláky nejsou jen na lenošení.

EsquireMAN

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best