Home  /  Style  /  To nejlepší z pánského fashion weeku v Miláně

To nejlepší z pánského fashion weeku v Miláně

Milánský fashion week byl divoký - a zatraceně dobrý.
28.01.2023
Text: Philipp Köpp
Foto: Courtesy of brands

A zase nastal ten správný čas: mezinárodní módní scéna se sešla v Miláně - na slavnostním zahájení Fashion Weeku. Největší návrháři představili měsíce usilovné práce a předpověděli nadcházející módní trendy pro podzim a zimu 2023/2024. Na které módní trendy byste se ale měli připravit právě teď a které přehlídky byly nejpozoruhodnější? Přehled týdne módy Esquire s našimi osobními postřehy.

1. Prada

Pokud se Miuccia Prada a Raf Simons prosadí, budou muži příští podzim a zimu nosit ostře střižená saka a blejzry, cool derby, výrazné límce nebo oversized bomber bundy. Elegance se snoubí s ležérností, luxus s pragmatičností. Plus: Podle Prady jsou zkrácené kalhoty konečně zase společensky přijatelné!

2. Giorgio Armani

Pokud jste příznivci jemných nuancí (možná maximálně s malým barevným zvýrazněním), mohli jste na přehlídce Giorgia Armaniho skákat radostí. V souladu s DNA značky se na podzim a zimu 2023/2024 zaměřila na elegantní, nositelnou a nadčasovou módu, která určuje trendy, ale nehoní se za nimi.

3. Emporio Armani

U Emporio Armani je vše mladší a o něco odvážnější: klišé je rozbito střihem a především spoustou třpytek a flitrů. Díky páskům se na podzim a v zimě 2023/2024 nosí zvýrazněné kabáty, v oblečení se mísí materiály a nastavují nové módní trendy. Krásná podívaná.

4. Gucci

Konečně zase vlastní pánská show! Jedním z vrcholů milánského týdne módy byla bezpochyby značka Gucci. A to díky: zatraceně cool kabátům dlouhým téměř až na zem, díky nimž je každý look o něco ležérnější; snad nejúžasnějším taškám sezóny; a v podstatě stylům, které se dají snadno obléknout nahoře i vespod.

5. Dolce & Gabbana

Plnou porci sexappealu pak nabídla značka Dolce & Gabbana. Ne však neohrabaným a jednorozměrným způsobem, ale novým a mnohovrstevnatým způsobem. Korsáže, kamaše vyšívané flitry a crop topy prostě během několika minut přehlídky rozcupovaly zcela zastaralé chápání mužnosti - prostě to milujeme!

6. Fendi

Pokud nesnášíte zimu a netoužíte po ničem jiném než po venkovní teplotě nad 25 stupňů, nebude přehlídka Fendi pro vás úplně to pravé. Jedno je však jisté, zima zase přijde. A díky Fendi je rozhodně důvod těšit se i na teploty pod bodem mrazu. Kabáty s třásněmi a péřové bundy, které jsou stejně elegantní jako útulné, dělají ze zimy 2023/2024 něco, na co se můžete těšit.

7. J.W. Anderson

Jonathan Anderson nenavrhuje standardní komerční módu, to není jeho parketa a pravděpodobně nikdy nebude. V kolekci podzim/zima v Miláně to opět předvedl na přehlídce J.W. Anderson. Skulpturální móda, šaty pod kolena a boty s žabími obličeji se dají označit za jeden z vrcholů milánského týdne módy.

8. Etro

Stačí už první pohled na tuto přehlídku a hned víte, že za ní stojí Etro. Charakteristickými znaky této kultovní značky jsou detailně propracované pletené svetry, folklórní potisky a splývavé siluety, které jsou ovšem pro podzim a zimu 2023/2024 opět přepracovány a obohaceny o moderní prvky.

EsquireMAN

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best