Home  /  Style  /  Top styling na sjezdovky

Top styling na sjezdovky

S tímto novým lyžařským vybavením zahajujeme sezónu zimních sportů
26.01.2023
Text: Josef Šlaich
Foto: Boss x Perfect Moment

Letos jsme si sníh a lyžování v Alpách představovali nějak jinak. Místo prašanu a hlubokého sněhu můžete očekávat sněžná děla, která zoufale foukají umělý sníh na zelené louky. Pochmurný začátek sezóny. Předpovědi na zbytek sezóny však nejsou tak špatné a vrcholky se pomalu, ale jistě opět zbarvují do běla. Je nejvyšší čas začít přemýšlet o oblečení na svah pro rok 2023. V letošním roce se o více barev v horách a na chatách stará řada spoluprací. Výrazné vzory, jasné barvy a poutavé potisky nahrazují staré černé lyžařské bundy a kalhoty. Kromě toho se prosazuje nový lyžařský trend, který má jen málo společného se vzhledem a mnohem více s bezpečností. Teď už jen musí sněžit.

Nápadné vzory: Boss x Perfect Moment

Jedním z mnoha trendů zimních sportů v roce 2023 jsou jistě celoplošné potisky. Nová spolupráce společnosti Boss a luxusní lyžařské značky Perfect Moment je toho důkazem. Barvy kolekce jsou béžová, červená, černá a bílá a nejlépe je nosit ji od hlavy až k patě. Klíčovým kouskem kolekce je puffer bunda s novým monogramickým vzorem. Značka Boss x Perfect Moment však nekončí u bund a kalhot. Kolekce zahrnuje svetry, lyžařské spodní prádlo, rukavice a lyže se sloganem: "Ski like a Boss". Berte to jako výzvu!

Neonové barvy: Head Sportswear pro Gucci Vault Altitude

Jednou z nejzajímavějších spoluprací roku 2023 je již nyní spolupráce Head Sportswear a Gucci Vault Altitude. Ve spolupráci s americkou olympijskou vítězkou Lindsey Vonnovou vznikla malá kapslová kolekce, která na svazích vzbudí rozruch zejména svými pestrými barvami. Vrchol kolekce: kombinace neonově zelené lyžařské bundy s výraznou výšivkou ve stylu komiksů a žlutých kalhot Jet Pants zaručuje, že vás při sjezdu nikdo nepřehlédne. Kolekce je vyrobena z vysoce kvalitních materiálů, které zároveň splňují nejnovější technologické standardy. I když je k těmto statementům zimy zapotřebí jistá módní odvaha, rozhodně není nebezpečí, že by si vás spletli s někým jiným.

Bezpečnost především: Přilby a protektory od společnosti Sweet Protection

Letos je tu ještě jeden trend, který vůbec nevyžaduje křiklavé barvy a vzory: bezpečnost. Doby, kdy se na hlavě nosila jen čepice a lyžařské brýle, jsou dávno pryč. Helmy a chrániče jsou dnes stejnou součástí lyžařské výbavy jako elegantní bunda. Sweet Protection, norská značka, která začala koncem 80. let s ochrannými pomůckami pro jízdu na kajaku, je nyní průkopníkem v oblasti bezpečnosti na sjezdovkách. Příjemný doplněk: helmy, brýle a chrániče navíc vypadají docela dobře. Trooper 2Vi® Mips je něco jako nová vlajková loď. Bezpečněji, lépe padnoucí a stylověji už to téměř nejde. Technologie Mips zabudovaná v přilbě zabraňuje poškození mozku v případě pádu. Součástí vaší nové standardní výbavy by však měl být i chránič páteře, který si můžete nasadit jako vestu.

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best