Home  /  Style  /  Trendy sandály 2022: Nejlepší letní boty pro muže
Sandals Fashion

Trendy sandály 2022: Nejlepší letní boty pro muže

Nechcete se v létě obejít bez sandálů, a přitom stále chcete vypadat cool?
26.06.2022
Text: Josef Šlaich
Foto: Birkenstock

Navzdory vzrušujícím trendům v segmentu této obuvi 2022 pro muže to mají letní boty v módě bohužel docela těžké. Na trhu je příliš mnoho modelů, které jsou sice praktické a pohodlné, ale do kanceláře se z vizuálních důvodů příliš nehodí. Proto jsme pro vás vybrali nejlepší kousky, od klasických až po netradiční, se kterými v létě překvapíte své okolí.

Než si pořídíte svůj oblíbený model, měli byste si předem osvojit tři základní pravidla:

1. Hlavní priorita: upravené nohy. Pokud nosíte sandály, je důkladná pedikúra (ať už domácí nebo profesionální ve studiu) nezbytností. Stejně jako si denně myjete obličej a chodíte pravidelně ke kadeřníkovi, měla by se i pedikúra stát vaší pravidelnou rutinou. 

2. Sandály jsou ztělesněním ležérní obuvi. I když je v kanceláři někdy horko a dusno, pantofle, slip-ons a podobné boty se bohužel k obleku nehodí - proto vám doporučujeme zvolit uzavřené mokasíny a slip-ons.

3. Buďte odvážní! Módní sandály mohou na první pohled působit trochu vyzývavě až křiklavě, ale jakmile si je obujete na nohu, přesvědčíte se o tom, že opak je pravdou.

Které sandály jsou trendy?

Léto je samozřejmě nejlepším obdobím, kdy můžete vytáhnout bílé tenisky. Ty nejkrásnější sandály však mohou doplnit téměř každý outfit. Tuto sezonu SS22 jsou v kurzu především dva typy a jedním z nich je robustní outdoorový. Vyzařuje z něj určitá nonšalance a hodí se ke každému outfitu. Druhou variantou jsou klasické kožené sandály. Člověk má skoro chuť hodit na sebe plátěnou košili a okamžitě si rezervovat dovolenou v Itálii.

EsquireMAN

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best