Home  /  Style  /  Ty nejlepší momenty z pánského fashion weeku v Paříži

Ty nejlepší momenty z pánského fashion weeku v Paříži

Nezáleží na tom, jaký módní styl milujete: na Fashion Weeku v Paříži se našla inspirace pro opravdu každý vkus.
29.01.2023
Text: Philipp Köpp
Foto: Courtesy of brands

Po milánském Fashion Weeku se módní scéna o týden později přesunula do Paříže, aby se pokochala dalšími módními trendy a zatleskala návrhářům za jejich kolekce. A my v Esquire samozřejmě chceme udělat totéž - s dalším článkem o našich oblíbených přehlídkách a zajímavostech pařížského týdne módy.

1. Dior Men

Dior Men - co víc říct. Kim Jones se opět překonal. Inscenace hodná filmového plátna, svetry s úpletem seslaným z nebe a oversized kalhoty, které už nikdy nebudete chtít sundat, vám zůstanou v hlavě ještě několik dní po přehlídce Dior Men. A to docela jasně svědčí o tom, že se zde zrodily módní trendy pro podzimní a zimní sezónu.

2. Louis Vuitton

Dvě slova jako hrom: Louis Vuitton. Úplně prvním vrcholem této show byla samozřejmě zpěvačka Rosalía, která show hudebně doprovázela. A pak tu byla ultra silná móda. Kabelky - od mikro až po maxi - luxusní streetový styl a dokonalé kabáty donutily módní fanoušky - a nás - zalapat po dechu.

3. Hermès

Hermès - značka, která je ztělesněním nadčasového luxusu - je mnohem klasičtější. Kvalitní základy jsou dány drobnými detaily, které zaujmou až na druhý pohled, ale na druhého člověka mají mnohem trvalejší účinek. A navíc: prošívané dvouřadé kabáty, ve kterých bude zima elegantní a pohodlná zároveň.

4. Dries van Noten

Belgický návrhář Dries van Noten ví, co chceme na podzim a v zimě 2023/2024 chceme nosit. Konkrétně: opravdu dobré kabáty, dobré a nositelné printy (protože počasí je od října i tak dost ponuré) a střihy, které vám zaručí absolutní volnost pohybu, aniž byste vypadali úplně neforemně. A právě proto to všechno začlenil do své nové kolekce - děkujeme!

5. Loewe

Timothée Chalamet je fanouškem značky Loewe - což je velmi, velmi dobré znamení. Ale to není jediný důvod, proč nová kolekce právě teď zaplavuje Instagram. Křídla na zádech modelů, přiléhavé kabáty a topy bez zad jsou módní trendy, které vyžadují trochu odvahy, ale jsou odměněny náležitě obdivujícím pohledem.

6. Yohji Yamamoto

Velká láska k propracovaným vzorům by možná mohla charakterizovat novou kolekci Yohjiho Yamamota v Paříži. Jak je pro značku typické, vše je samozřejmě černobílé, ale detaily a siluety jsou o to výraznější. Yamamoto byl málokdy tak plný života.

7. Ami

Na rozdíl od předchozí kolekce se Alexandre Mattiussi zjevně rozhodl navrhovat pro svou značku Ami mnohem purističtěji - jak z hlediska barev, tak střihů a materiálů. Letošní kolekce vypadá elegantněji, dospěleji a v důsledku toho možná i sofistikovaněji. A co by se podle designéra mohlo stát velmi velkým trendem: Pastelové barvy - od hlavy až k patě.

8. Paul Smith

A pak tu byl Paul Smith, který během Týdne módy v Paříži také ohromil všechny přihlížející. Britská elegance, ale odvážnější, nekonvenčnější a drsnější, tak by se dala popsat kolekce britského návrháře. Ale co rozhodně sedí: mezigenerační. Protože tady každý správný chlap, bez ohledu na věk, najde ten správný look.

EsquireMAN

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best