Home  /  Style  /  Tyto Air Jordans jsou nejdražší boty všech dob

Tyto Air Jordans jsou nejdražší boty všech dob

V úterý se prodaly Air Jordan XIII bývalého basketbalisty Michaela Jordana za rekordních 2,2 milionu dolarů.
14.04.2023
Text: Josef Šlaich
Foto: Sotheby's

V úterý se přes aukční stůl dostal nejdražší pár bot všech dob: Air Jordan XIII byly podle aukční síně Sotheby's vydraženy za 2,2 milionu amerických dolarů. Vydražené boty nosila stejnojmenná basketbalová hvězda Michael Jordan během své poslední mistrovské sezony s týmem Chicago Bulls, která se do historie zapsala jako "Poslední tanec".

Dosavadní rekord za boty Jordan činil 1,47 milionu amerických dolarů; v roce 2021 pokořily laťku lodě Nike Air Ships. Basketbalová legenda tak opět překonala sama sebe. Michael Jordan tím zpečetil nejen svou pověst jednoho z nejlepších basketbalistů všech dob, ale také svou pozici nejúspěšnějšího sportovce v prodeji módních předmětů. "Dnešní rekordní výsledek je dalším důkazem toho, že poptávka po sportovních memorabiliích Michaela Jordana stále překonává všechna očekávání," řekl Brahm Wachter, vedoucí oddělení streetwearu a moderních sběratelských předmětů aukční síně Sotheby's.

"Last Dance"

Michael Jordan nosil Air Jordan XIII během své poslední mistrovské sezóny s týmem Chicago Bulls v letech 1997-98, ale ne v ledajakém zápase: dnes nejdražší boty všech dob si obul ve druhém zápase finálové série. V tomto zápase zaznamenal 37 bodů a hrál hlavní roli při vítězství Chicago Bulls nad Utah Jazz 93:88. Bulls pak vyhráli šampionát. Byl to šestý titul Michaela Jordana.

Po zápase předal Jordan boty chlapci s míčem. Chlapec předtím našel bundu, kterou považoval za ztracenou, jak o tom informuje aukční síň Sotheby's.

EsquireMAN

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best