Home  /  Style  /  Tyto hodinky úspěšně účinkují ve videohrách

Tyto hodinky úspěšně účinkují ve videohrách

V některých hrách jsou hodinky víc než jen pouhou časomírou nebo šperkem - ukážeme vám čtyři modely hodinek, které si můžete odnést z monitoru přímo do reality.
20.03.2023
Text: Josef Šlaich
Foto: Getty Images

Ať už rádi spravujete svůj ostrov ve hře Animal Crossing, nebo střílíte nacisty ve hře Wolfenstein, hra vás prostě musí bavit. Hry lákají k tomu, abyste se na dlouhé hodiny ponořili do virtuálního světa. Přitom si z herního světa můžete do reality přinést různé doplňky - včetně hodinek svých oblíbených hrdinů a hrdinek. Představujeme čtyři hodinky, které existují nejen ve videohrách.

Joelovy hodinky ve hře The Last of Us

Předtím, než svět ve hře "Last of Us" zaplaví zombie napadené houbovou nákazou, žije hlavní hrdina Joel se svou dcerou Sarah v Bostonu. V předvečer tragédie dostane Joel od své dcery jako dárek hodinky. O pouhých 24 hodin později jsou hodinky rozbité a jeho dcera již není mezi živými. Hodinky však zůstávají na zápěstí našeho hrdiny i o dvacet let později jako připomínka jeho dcery, jeho lidství a jeho života před propuknutím epidemie viru.

Fanoušci se už nějakou dobu snaží určit přesný model Joelových hodinek. Časopis GQ přišel původu hodinek na kloub také a vyvodil z toho závěr: "Předpokládáme, že v seriálu se pravděpodobně jedná o model vyrobený na zakázku". Model Super Combat B2 od amerického výrobce hodinek Lüm-Tec se originálu ze hry mimořádně blíží. Joelovy hodinky tedy v této podobě není možné zakoupit, ale společnost Lüm-Tec čas od času nové edice modelu Super Combat vydává.

Hodinky z Far Cry 6

Dani Rojas je v závislosti na volbě hráče hlavním hrdinou či hrdinkou střílečky "Far Cry 6". Hodinky se ve hře stávají důležitým pomocníkem, například k rychlému úniku z nebezpečné zóny. Jako symbol přežití a odolnosti odmění spojenec Juan Dani za úspěšné splnění první mise svými šťastnými hodinkami: Khaki Field Titanium Automatic.

Hodinky existují i v reálném životě. Švýcarská značka Hamilton vytvořila hodinky Khaki Field Titanium ve spolupráci se softwarovou společností Ubisoft. Tento kousek je identický s hodinkami, které nosí Dani i ve hře. Jediným mínusem je, že hodinky jsou limitované na 1983 kusů a jsou již vyprodané.

Snakeovy hodinky v Metal Gear Solid V

Fanoušci hry "Metal Gear Solid V" viděli ciferník těchto hodin mnohokrát. Hodinky se na obrazovce objeví vždy, když Snake vykouří "Fantom Cigar" a zrychlí tak běh času kvůli své vendetě proti bojové jednotce Cipher.

Na rozdíl od hry The Last of Us si o původu těchto hodinek nemusíte nijak domýšlet. Sám vývojář hry Hideo Kodžima potvrdil, že se jedná o hodinky Seiko Digiborg z 80. let. To také odpovídá časové ose hry, která se rovněž odehrává v osmdesátých letech.

V září 2015 vydala společnost Seiko hodinky v limitované edici ve spolupráci se studiem Hideo Kodžimy. Od té doby si můžete tento kousek koupit pouze z druhé ruky. Nemůžete s nimi manipulovat s časem, ale možná se vám podaří dobře investovat. Původně hodinky stály kolem 400 eur, ale nyní musíte za ně zaplatit až čtyřmístnou částku.

Hodinky Jamese Bonda v "Golden Eye"

Pravděpodobně nejslavnějšími hodinkami z videohry jsou hodinky Omega Seamaster Jamese Bonda ze hry "GoldenEye 007". Tyto hodinky umí vše, co si špión může od hodinek přát - samozřejmě včetně střílení laserem. Zároveň hodinky ve hře slouží také jako nabídka pauz s ikonickou hudbou.

Jedná se o hodinky Omega Seamaster 300m Professional 2541.80.00, které nosí i Pierce Brosnan jako James Bond ve filmu Zlaté oko. Přesně stejný model není v současné době u společnosti Omega k dispozici. Od švýcarského výrobce hodinek však máme jejich alternativu ve stylu Jamese Bonda.

EsquireMAN

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best