Home  /  Style  /  Ugg uvedl na trh kondomy na boty - a je z toho virál

Ugg uvedl na trh kondomy na boty - a je z toho virál

Výrobci "nejošklivější obuvi všech dob" uvedli na trh obal, který chrání boty Ugg před deštěm a sněhem.
19.12.2022
Text: Josef Šlaich
Foto: Zalando

Boty Ugg se z kontroverzních zimních bot staly obuví pro modelky. Od vynálezců pravděpodobně "nejhnusnější boty" přichází kondom na boty. Proč?

Fanoušci Ugg tento problém znají: jakkoli vás nadýchané boty lákají k tomu, abyste si je nazuli do sněhu a mokra, boty z jehněčí kůže se do vlhkého počasí vůbec nehodí. Řešení přichází od samotné australské značky: Aby byly kožešinové boty odolné vůči povětrnostním vlivům, představila společnost Ugg nedávno systém Boot Guard. Ugg Guard je gumový návlek na boty určený k ochraně spodní poloviny bot Uggs před nepříznivým zimním počasím.

Tiktok miluje gumové chrániče bot

Překvapivě jsou na Tiktoku chrániče bot hitem. "Chrániče Ugg jsou nejlepším způsobem, jak ochránit své tenisky," říká davethaker Tiktoker. "Skvěle se hodí na tenisky a boty a prodlužují jejich životnost v zimě, kdy jsou silnice namrzlé a slané," pochvaluje si Tiktoker.

Návleky jsou oblíbené zejména u fanoušků tenisek. Kombinují například gumový potah se značkou Air Jordans. "Takto vypadají Ugg Guards s Jordan 4," vysvětluje Tiktoker cainbeaudoin. Tvůrce obsahu ukazuje, jak Ugg Guards vypadají s různými teniskami.

Známý blog o teniskách a streetovém stylu Hidden také propaguje Ugg Guards a kombinuje obaly s módními Salomony. "Tohle není něco na seznamu přání, ale něco, co musíte mít," říká jeden z uživatelů. "Salomony s potahem Ugg - to je zajímavé!", myslí si další fanoušek pouličního stylu. Ne každý je však jejich fanouškem: " Vždyť jsou to předkožky!", zlobí se další uživatel Instagramu.

Tento koncept není nový

Ačkoli je tento koncept v současnosti na vzestupu, nejde o novou myšlenku. Přezůvky neboli galoše jsou známé již více než sto let. Gumové galoše uvedl na trh mimo jiné Charles Goodyear, vynálezce tvrdé pryže. Společnost Goodyear přišla s nápadem vulkanizovat pryž, která byla do té doby za studena křehká a za tepla lepivá. Díky tomu byl materiál odolný a houževnatý a gumové návleky Goodyear, které se prosadily kolem roku 1890, se snadno nazouvaly a vyzouvaly.

Všestranná módní obuv

Obuv, kterou lze nosit více než jedním způsobem, letos v módě zaujala nejednou. Londýnská značka Glide vykazuje podobný koncept jako Ugg se svými gumovými podrážkami. Podrážky dělají tenisky Nike Air Force 1 individuální a měly by zajistit prodloužení jeich životnosti.

Značka Havaianas také nedávno uvedla na trh žabky, které lze nosit nejen v létě, ale i v chladných teplotách. Díky zipu a potahu z nylonu lze boty během chvilky přeměnit na clogsy s podšívkou.

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best