Home  /  Style  /  V novém obřím vanu LM od Lexusu sedíte jako ve First Class

V novém obřím vanu LM od Lexusu sedíte jako ve First Class

Délka 5,12 metru, vzhled, na který je třeba si zvyknout, a prvotřídní výbava jako v první třídě letadla: dceřiná společnost Toyoty bude na podzim konkurovat třídě V a spol. s modelem LM.
17.05.2023
Text: Alex Mayer
Foto: Lexus

Všichni mluví o obrovských mřížkách chladiče BMW - ale i obří nozdry BMW XM jsou stále malé ve srovnání s gigantickou tlamou nového Lexusu LM. Ta se ve tvaru přesýpacích hodin typických pro značku táhne prakticky přes celou přední část a dodává vozu vlastní vzhled, který se vám může, ale nemusí líbit.

Nezáleží však na tom, jak nový Lexus LM vypadá: Samotný model rozhodně stojí za to, abyste se na něj podívali pozorněji. Za prvé, luxusní dceřiná společnost Toyoty s touto dodávkou s řidičem razí novou cestu - alespoň zde v Evropě, kde má LM vyzvat konkurenty, jako je Mercedes-Benz třídy V nebo Hyundai Staria. V Asii je tento model k dispozici již tři roky.

Čtyř- a sedmimístný vůz

LM je velice luxusně vybaven, má křesla ve stylu první třídy a obrovskou 48 palcovou obrazovku v zadní části, kterou lze oddělit dělící stěnou s integrovaným průhledem. Nechybí ani 3D prostorový zvukový systém od Marka Levinsona a mnoho dalších vychytávek. Tento interiér vypadá spíše jako výstavní vůz na tuningovém veletrhu - jedná se však o sériovou verzi, která bude od podzimu k dostání. Mluvíme zde však o ultraluxusní čtyřmístné verzi - LM se však bude nabízet i jako méně pompézní sedmimístné provedení.

V Evropě bude 5,12 m dlouhý vůz uveden na trh výhradně ve verzi LM 350h se známým hybridním motorem 2,5 l s elektrickým pohonem všech kol a systémovým výkonem 245 k/180 kW, který známe již z modelů NX a RX. Podvozek byl propracován pro maximální komfort, například s novým jízdním režimem "Rear Seat Comfort". Dále je použit systém automatického řízení brzd Smart Stop, systém kontroly náklonu a přepracované adaptivní variabilní odpružení (AVS). Nový Lexus LM by se měl objevit u prodejců na podzim, ceny zatím nejsou známy.

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best