Home  /  Style  /  Vrcholem letošního US Open bylo tričko bez rukávů

Vrcholem letošního US Open bylo tričko bez rukávů

Oba semifinalisté Alcaraz a Shelton mají na sobě tričko bez rukávů, které se tak stalo charakteristickým oděvem newyorského grand slamu.
13.09.2023
Text: Josef Šlaich
Foto: Getty Images

K tradicím US Open patří kromě velkého horka, s nímž se potýkal i letošní ročník, také zvláštní pozornost věnovaná dresům, což v průběhu let vedlo tenisty k používání velmi nápaditých souprav, jako byla ta kožená Sereny Williams (2004) až po neonově žlutou falešnou džínovinu Andreho Agassiho z roku 1990. V tomto ročníku měli dva ze čtyř mužských finalistů v tomto ohledu něco společného, a sice volbu tílka, stylu, který vyznává i Tiafoe, jenž vypadl ve čtvrtfinále.

Zpočátku na sebe upoutal pozornost barevným vzorem dresu Nike Alcazar a po něm i Tiafoe. Zdá se, že Nike na tento vzhled myslel jen u některých svých sportovců, vzhledem k tomu, že další tvář značky Ital Sinner nastoupil na kurt v tradičním tričku. Není to poprvé, co Nike a světová jednička zvolili tílka. Swoosh se chce podle všeho připravit na oficiální rozlučku Rafy Nadala a navázat na estetický odkaz Španěla, který nosí tílka stejně jako nyní Alcaraz a vyhrával v nich grandslamy, už když mu bylo něco přes dvacet let. Carlos je Nadalovi nejblíže i z hlediska estetiky a tričko z Us Open to dokazuje. Znovuobjevení stylu z počátku roku 2000 by mohlo vést k tomu, že se tílko stane novým tenisovým trendem a sportovci začnou stále více následovat a obdivovat generační talent tenistů, jako je Alcaraz.

Když už mluvíme o generačních talentech, nesmíme zapomenout na nováčka Bena Sheltona, dvacetiletého mladíka, který se do semifinále dostal v soupravě švýcarské značky On. Za pár let možná mezi šílené soupravy US Open zařadíme i singlet Nike těchto dvou mladých talentů - spolu s tím Tiafoeovým - nebo odstartuje trend, který budou následovat i další hráči. Zatím se zdá, že Nike a On je velmi specifická volba do vlny vedra, které vedlo k přerušení některých zápasů a kdy někteří tenisté byli pro ochlazení nuceni používat sáčky s ledem. Alternativní a hypotetické finále mezi Alcarazem a Sheltonem tak mohlo z tílka udělat skutečnou hvězdu tohoto newyorského turnaje, mezi viditelnými bicepsy a estetickým odkazem, který místo jednoho španělského hráče začíná psát další.

EsquireMAN

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best