Home  /  Style  /  Výlet do zimní říše divů: Tato města se vyplatí navštívit v zimě

Výlet do zimní říše divů: Tato města se vyplatí navštívit v zimě

Ano, cestování se kvůli vyšším cenám letenek opět stalo malým luxusem - ale to jen zvyšuje touhu po cestování. Těm, kteří nemohou zůstat doma ani v mrazivých teplotách, vřele doporučujeme tyto pobyty ve městech, a to i v tom nejchladnějším počasí.
21.01.2023
Text: Daniel Schieferdecker
Foto: Getty Images

Zimní kouzelná města: Toto je 10 měst, která byste měli v zimě rozhodně navštívit. A brzy si uvědomíte: Už nikdy nebudete chtít odejít. Není pochyb o tom, že existují i jiná města, která byste v zimě rozhodně měli navštívit, například Kodaň nebo Bruggy. Těmito návrhy však nic nezkazíte. To vám slibujeme!

1. Paříž

Paříž je samozřejmě krásná v jakémkoli ročním období - a v zimě obzvlášť. Ne nadarmo je hlavní město Francie jedním z nejnavštěvovanějších měst na světě. Krása cestování do Paříže v zimě: Nejsou tu davy turistů a velké památky máte téměř sami pro sebe. Kromě toho se v Paříži málokdy musíte obávat teplot pod bodem mrazu, protože zimy jsou zde obvykle poměrně mírné. Pokud však bude sněžit: C'est la vie!

2. Vídeň

Vídeň v zimě - opravdu nádhera! Vánoční trh na náměstí Rathausplatz sice už skončil, ale Vídeň toho přece nabízí mnohem víc. Výstavy, muzea, Sacher a Mozartkugeln.

3. Tromsø

Mnozí o Tromsø možná ani neslyšeli, ale to se snadno změní: Největší město na severu Norska je totiž městem dokonalé krásy, zejména v zimě. Zvláště když se město nejenže koupe v zářivém moři světel zdola, ale je také velká šance, že uvidíte polární záři nahoře. Kromě polární záře se Tromsø pyšní také drsnými horskými vrcholy, fjordy, ostrovy, velrybami a soby. Pojďme se tam podívat!

4. Krakov

5. Reykjavík

Málokterá jiná země se může pochlubit tak spolehlivými sněhovými podmínkami jako Island. Zejména jeho hlavní město Reykjavík je v zimě nádherné - a se sněhem ještě krásnější. Podobně jako v Amsterdamu se i v Reykjavíku vždy v zimě koná Festival zimních světel, takže město září celou řadou světelných instalací. Wow!

6. Lisabon

Lisabon bývá - to se nikomu nedá vyčítat - příliš přeplněný, protože mnoho lidí už ví, jak je tam krásně. V zimě jsou však malebné uličky města příjemně prázdné. Staré město je zalité tajemným světlem a celé město působí příjemně rozjímavě a uvolněně. Lisabon v zimě je naprosto tajný tip!

7. New York

8. Stockholm

Vypadá to skoro jako klišé, i když - přiznejme si to - je to pravda. New York v zimě. Tisíckrát viděný ve filmech, New York, město, které nikdy nespí, samozřejmě stojí za návštěvu i v zimě. Zvláště když právě napadl sníh. Světla, atmosféra - prostě okouzlující.

Stockholm je přesvědčivý nejen v létě, ale i v zimě. Zejména díky zvláštním světelným podmínkám se Stockholm může v zimních měsících pochlubit zcela specifickou atmosférou. Kromě toho: Po procházce v ledovém mrazu je saunování ve městě, jako je Stockholm, samozřejmě dvakrát zábavnější. Mimochodem, ze Skinnarviksbergetu je krásný zimní výhled.

9. Bergamo

Většina lidí nemusí mít Bergamo jako zimní destinaci přímo v hledáčku, ale měli by! Za návštěvu stojí historické centrum, poloha na okraji Alp a skvělá kuchyně - zejména v zimě. Skvělé je, že díky blízkosti Alp si na své přijdou nejen milovníci měst, ale i přírody a zimních sportů.

10. Amsterdam

Většina lidí nemusí mít Bergamo jako zimní destinaci přímo v hledáčku, ale měli by! Za návštěvu stojí historické centrum, poloha na okraji Alp a skvělá kuchyně - zejména v zimě. Skvělé je, že díky blízkosti Alp si na své přijdou nejen milovníci měst, ale i přírody a zimních sportů.

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best