Home  /  Style  /  Wrap it like it's hot! Pharrell Williams si místo bundy oblékl deku

Wrap it like it's hot! Pharrell Williams si místo bundy oblékl deku

Pharrell Williams nosí místo bundy deku - a představuje tak jeden z nejvíc cool módních trendů roku 2023.
15.04.2023
Text: Leonard Pack
Foto: Getty Images

Nechce se vám ráno vstávat? Nový módní trend pro muže by vám to mohl v roce 2023 výrazně ulehčit život. Protože si deku si můžete vzít s sebou. Tedy alespoň teoreticky. Pharrell Williams, Justin Bieber a spol. vytvářejí z takzvaného gaučového stylu, kdy místo bundy nosíte jakousi deku, společensky přijatelnou záležitost. Neobvyklý pohodlný vzhled byl velmi populární i na týdnech módy v Miláně a Paříži. Hot or not? My si myslíme: rozhodně sexy. Jen musíte vědět, jak ji co nejlépe nosit.

Módní trend Blanket Style: Hvězdy nosí deky místo bund

Módní show v Londýně v únoru 2023. Moncler Genius zve na přehlídku kolekce. Naši pozornost však upoutala především hostující celebrita, která si oblékla neobvyklý, ale zcela ležérní look: Pharrell Williams, zpěvák a nástupce hlavního návrháře značky Louis Vuitton Virgila Abloha. Místo saka zvolil jako přehoz deku připomínající kardigan. A vypadalo to docela úžasně. Zhruba o měsíc později jsme pak spatřili další styl deky. Na oscarovém večírku Vanity Fair v Los Angeles se Justin Bieber vytratil zadními dveřmi v elegantním obleku plus dece. Na rozdíl od svého kolegy Pharella však nezvolil péřovou deku, ale háčkovanou. Stejný styl, jiná interpretace, ale přinejmenším stejně cool. Jediná otázka zní: who's next? 

Proč je deka místo bundy geniální?

Deka místo bundy - nejnovější výstřelek, nebo totální nesmysl? Názory na deky se různí. My naopak máme jasný názor - nehledě na to, že každému dobře vypadajícímu módnímu trendu dáváme šanci. Podle našeho názoru je to tak: Pohodlná náhražka bundy je něco, na co můžeme být hrdí. Nejen proto, že je útulná a hřejivá. Ale také proto, že styl deky je tak neuvěřitelně ležérní. Zvláště v době, kdy střihy a délky nemohou být dostatečně nadměrné a (genderové) siluety jsou zpochybňovány, si módní přehoz přes hlavu zaslouží právoplatné místo mezi alternativami bund. Mimochodem, nemyslí si to jen hvězdy jako Pharrell Williams nebo Justin Bieber. Styl deky se vrací i do trendového portfolia velkých módních domů, jako jsou Burberry nebo Etro. Je jen otázkou času, kdy se tento hype dostane i do masového povědomí.

Módní trend Blanket style: nošení deky místo bundy v každodenním životě

Nosit deku místo bundy vypadá docela ležérně, ale není to až příliš odvážné pro každodenní nošení? Tuto námitku nepřijímáme. Protože: existuje mnoho způsobů, jak stylizovat vzhled deky. A všechny nemusí být tak extravagantní jako look Pharrella Williamse. Pokud nemáte po ruce ten správný kousek - na větší výběr si ještě musíme počkat - můžete jednoduše improvizovat. XXL šálu (zdravíme rok 2014), velký kardigan nebo obecně oversized oblečení, které lze ležérně přehodit přes sebe, lze proměnit v módní trend ve stylu deky. Na materiálu a barvě přitom nezáleží. Pokud zbytek oblečení zůstane jednoduchý, může být deka o něco neobvyklejší. Přehoz přes postel však používat nedoporučujeme.

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best