Home  /  Style  /  Zářivě červené a vážící téměř dvě kila - všichni mluví o Big Red Boots od MSCHF

Zářivě červené a vážící téměř dvě kila - všichni mluví o Big Red Boots od MSCHF

Všichni teď mluví o velkých červených botách MSCHF - koneckonců je nelze přehlédnout.
22.02.2023
Text: Yvonne Dewerne
Foto: MSCHF

Ve skutečnosti jsou trendy v módě a kultuře vidět na přehlídkových molech tohoto světa. V posledních letech se však etablovala i další místa, kde se nezřídka setkáte s neobvyklými módními výstřelky - přední řady na basketbalovém zápase a katakomby stadiónů, kterými jdou profesionální sportovci na svůj zápas. Právě tam se lidé dívají, jaké nové hodinky má na ruce Leonardo DiCaprio nebo Drake, jakou kabelku si na procházku bere Beyoncé nebo v jakém oblečení se prohánějí hráči NBA. V posledních dnech se však do povědomí dostává velmi zvláštní druh obuvi: nadměrné, téměř směšně vypadající červené boty jakoby stáhnuté z hubených nožiček kreslených postaviček. Velké červené boty od MSCHF jsou chodící uměleckou instalací, která je - nebo byla - v prodeji od 16. února. Módní boty byly vyprodány během několika vteřin. Od té doby, co celebrity začaly nosit Big Red Boots, je chce každý.

Co je na velkých červených botách od MSCHF tak zvláštního?

Big Red Boots jsou vyšší než dvoulitrová láhev koly a mají barvu přezrálých rajčat, takže se s nimi budete skvěle odlišovat. Nejsou ani lehké na nohou. Každá bota váží kolem 1,5 kilogramu, ale chce je každý.

MSCHF - umělecký kolektiv, který provokuje a vždy se dostane na titulní stránky novin

Za rozruch kolem Velkých červených bot je zodpovědný provokativní newyorský umělecký kolektiv MSCHF. Ti také vyrobili tenisky Satan Lil Nas X a Birkenstocks ze spolupráce s Hermès, které stály hodně přes 30 000 dolarů. MSCHF často zpochybňuje konvence inscenováním kaskadérských kousků nebo vydáváním produktů, které jdou ostře proti proudu. Nejinak je tomu i v tomto případě. Když někdo s těmito botami udělá krok, můžete doslova slyšet "boing". Velké červené boty jsou samozřejmě také velkým tématem rozhovorů na sociálních sítích. Na TikToku video se stylizací bot zatím překročilo tři miliony zhlédnutí a více než půl milionu lajků za pouhých 24 hodin. MSCHF nezveřejňuje, kolik párů těchto bot bylo vůbec vyrobeno nebo prodáno. Nejedná se o masový produkt, a přesto už oblétly řady celebrit a sportovců.

Basketbalista Shai Gilgeous-Alexander je také nosí


Velké červené boty: Ukradené Taťkovi Šmoulovi, Astro Boyovi nebo Mickey Mousovi?

V kresleném světě je mnoho vzorů, které nosí červené boty. Od postavičky z japonské mangy Astro Boy až po Taťku Šmoulu nebo Mickey Mouse. Módní bota nemá tvar nohy, ale komiksové boty. Je vyrobena z termoplastického polyuretanu, tedy syntetického materiálu. Vnější podrážka a mezipodešev jsou vyrobeny z kopolymeru ethylenvinylacetátu (EVA). Na boty Big Red Boots již byla podána patentová přihláška. Hype se nese v duchu superhvězd. Basketbalisté jako Shai Gilgeous-Alexander v nich válí stejně jako DJ Diplo nebo zápasník WWE Seth Rollins.

Diplo sedí s Boots v první řadě na basketbalovém zápase


Wrestler Seth Rollins nosí červené velké boty i v ringu

Ať už je milujete, nebo nenávidíte - Big Red Boots se vyprodaly během několika sekund

Protože o těchto komiksových botách všichni mluví, všichni je chtějí a za 350 dolarů jsou navíc cenově dostupné. Cena však pravděpodobně rychle poroste. Od 16. února si totiž můžete - nebo spíš mohli - boty Hype Boot koupit. Nyní je za obrovské částky přeprodávají soukromí prodejci na síti. Pokud jste chtěli získat jeden z vytoužených párů, museli jste být rychlí - a mít štěstí. Jen pár vteřin po spuštění odpočítávání na stránkách MSCHF už byly boty vyprodané.

EsquireMAN

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best